Zalecenia dotyczące czyszczenia skór nowych
W większości skóry meblowe gładkie są skórami bydlęcymi z wykończeniem powierzchni matowym lub z połyskiem.
W meblach występują także skóry anilinowe (skóry gładkie o otwartych porach), surowe (np. ze zwierząt dzikich) lub błyszczące, powlekane skóry PU – Bycast.
Poniższa instrukcja postępowania dotyczy czyszczenia skór gładkich, farbowanych powierzchniowo. Dokładne informacje na temat innych rodzajów skóry meblowej i postepowania z nimi, można uzyskać telefonicznie pod numerem 75 610 62 22.
Czyszczenie skóry nie jest rzeczą trudną. Widoczne zabrudzenia należy usunąć przy pomocy środka czyszczącego Deep Cleaner. W zależności od użytkowania skórę należy konserwować co 3 do 6 miesięcy przy pomocy środka Color Stop.
Środek ten jest idealny do skór gładkich. Skóra staje się jedwabista i miękka. Wyraźnie zmniejszają się skutki oddziaływania promieni słonecznych.
Deep Cleaner oraz Color Stop mogą Państwo nabyć w zestawie do czyszczenia mebli skórzanych.
W ciągu ostatnich lat zaobserwować można problem farbowania skór jasnych przez odzież. Do konserwacji tego rodzaju skór zaleca się regularne stosowanie środka Color Stop w miejscach szczególnie często używanych (siedziska, oparcia).
Zapobiega on wnikaniu farby głęboko w pory skóry, przez co staje się trudna do usunięcia. Przed użyciem miejsca te należy wyczyścić!
Zalecenia dotyczące czyszczenia starszych skór
Widoczne zabrudzenia należy usunąć przy pomocy środka Deep Cleaner. W przypadku głębszych zabrudzeń do czyszczenia skóry należy użyć szczoteczki. Po wyczyszczeniu skórę należy ostrożnie odtłuścić Benzyną, aby Farby tonujące dobrze się ugruntowały .
Często dochodzi do starcia nałożonej farby. W szczególności w okolicy oparć i siedzeń farba z czasem zupełnie schodzi. Jeśli skóra jest lekko wyblakła, starta, bądź występują lekkie rysy można ją odnowić farbami tonującymi w odpowiednim kolorze (dobór za pomocą palety kolorów lub próbki).
Do ochrony pielęgnacji skór polecamy Color Stop. Środek zawiera filtr UV, antyutleniacze, środki zmniejszające ścieralność i substancje natłuszczające. Skóra staje się sprężysta i miękka, filtr UV strzeże powierzchnie starych skór przed blaknięciem a antyutleniacze hamują niszczenie.
Oferujemy również rozwiązania przy poważniejszych szkodach. Przed podjęciem działań zawsze najlepiej przesłać nam mailem zdjęcia uszkodzenia, lub dokładnie je opisać. Na takiej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy naprawa we własnym zakresie jest w ogóle możliwa.
Chropowate i szorstkie obszary należy wygładzić za pomocą padu szlifującego. Głębsze i mniejsze rysy mogą Państwo usunąć za pomocą Płynnej skóry.
Dzień dobry.
Potrzebuję pomocy w odświeżeniu / renowacji skórzanej kanapy i fotela.
Pozdrawiam
Anna Piwowarczyk
Dzień Dobry Pani Anno,
najlepszą formą konsultacji w sprawie czyszczenia i renowacji tapicerek skórzanych jest przesłanie zdjęć na nasz adres mailowy info@lederzentrum.pl
Po obejrzeniu dokumentacji zdjęciowej zaproponujemy najlepsze rozwiązanie 🙂
Witam.
Posiadam nowy komplet skorzany w kolorze bardzo jasno siwym. Czym konserwować ten komplet?
Dzień Dobry,
a jaki jest producent mebli ? W karcie gwarancyjnej powinny znajdować się zalecenia dotyczące czyszczenia i konserwacji Pani kompletu. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ dotyczy gwarancji.
Bardzo proszę o pomoc mam skórzany lakierowany komplet wypoczynkowy do którego wszystko zaczyna się przylepiac na siedliskach zrobił się matowy i brzydki czy można to wyczyścić lub zrenoeac? Proszę o pomoc.
Dzień Dobry,
czy jest Pani w stanie przesłać do nas zdjęcia tapicerki? Przyczyn takich uszkodzeń może być wiele. Lekarstwem prawdopodobnie tylko zostaje ponowne farbowanie tapicerki. Dopiero po obejrzeniu zdjęć będziemy mogli określić konkretne rozwiązanie Pani problemu. Prosimy przesłać je na adres info@lederzentrum.pl