Czym są skóry Pull Up?
Skóry Pull up to inaczej skóry woskowane, w których powierzchnia jest wykończona pigmentem i zabezpieczona specjalnymi tłuszczami lub woskami.
Jak rozpoznać skórę Pull Up od skóry Bycast?
Pod nazwą Pull Up Leder występują skóry, które optycznie wyglądają jak skóra woskowana, ale ich górna powierzchnia jest to dwoina pokryta poliuretanem. Po przerysowaniu paznokciem po tego typu skórze, nie będzie widać żadnego śladu. Jeżeli przetrzemy skórę Pull Up białą szmatką, a na materiale nie widać śladów farby, to znaczy, że mamy do czynienia ze skórą Bycast.
Uwaga! Meble woskowane muszą być pielęgnowane zupełnie inaczej, niż skóry Bycast. Nieprawidłowa pielęgnacja, może spowodować uszkodzenie.
Po krótkim czasie użytkowania, na powierzchni skór woskowanych zaczyna występować patyna. Jest to efekt zamierzony. Każdy klient podczas kupna takiego mebla powinien być o tym poinformowany.
Jak naprawiać drobne uszkodzenia na skórze Pull Up?
Usuwanie plam i rys
Drobne rysy i uszkodzenia na skórze możemy usunąć za pomocą polerowania środkiem Aniline Cream, co w niektórych przypadkach spowoduje całkowite zniknięcie rys. Bardzo mocne uszkodzenia można usunąć jedynie w zakładach specjalistycznych. Ponieważ musi być użyta farba tonująca i środek konserwujący.
Czyszczenie skór Pull Up
Skórę Pull Up należy czyścić środkiem Deep Cleaner (pianka), lekko nakładając na szmatkę, przecierając powierzchnię mebla, nie za mocno wcierając środek. Po wyczyszczeniu mebla należy użyć Aniline Cream, środka do pielęgnacji i konserwacji skóry Pull Up.
Regularna konserwacja skóry Pull Up
Czyszczenie i konserwację mebla należy przeprowadzać cyklicznie co 3 do 6 miesięcy w roku, w zależności od sposobu użytkowania.
bycast , drobne zarysowania pazurkami zwierząt i tym podobne można też usunąć suszarką do włosów. strumień ciepłego powietrza i kilka ruchów szmatką.
Znany nam sposób usuwania zadziorów po kocich pazurkach na skórze typu Bycast to podgrzewanie szpachelki (najlepiej z okrągłą główką) suszarką lub opalarką. Należy “wtopić” zadziorki za pomocą rozgrzanej główki do wierzchniej warstwy Bycastu. Należy zachować ostrożność przy takiej czynności, aby nie uszkodzić bardziej materiału. Niemej jednak miejsce takiej naprawy będzie w dalszym ciągu widoczne, ale zadziorki nie powinny występować.