Czyszczenie skór meblowych gładkich

czyszczenie mebli skórzanych
Czyszczenie skór meblowych gładkich
4 (80.83%) 24 głos(ów)

W większości skóry meblowe gładkie są skórami bydlęcymi z wykończeniem powierzchni matowym lub z połyskiem.
W meblach występują także skóry anilinowe (skóry gładkie o otwartych porach), surowe (np. ze zwierząt dzikich) lub błyszczące, powlekane skóry PU – Bycast.
Poniższa instrukcja postępowania dotyczy czyszczenia skór gładkich, farbowanych powierzchniowo.
Dokładne informacje na temat innych rodzajów skóry meblowej i postepowania z nimi, można uzyskać telefonicznie pod numerem 075 610 62 22.

ZALECENIA DOTYCZĄCE CZYSZCZENIA SKÓR NOWYCH

Czyszczenie skóry nie jest rzeczą trudną. Widoczne zabrudzenia należy usunąć przy pomocy środka czyszczącego Soft Clean. W zależności od użytkowania skórę należy konserwować co 3 do 6 miesięcy przy pomocy środka Leder Protector. Środek ten jest idealny do skór gładkich. Skóra staje się jedwabista i miękka. Wyraźnie zmniejszają się skutki oddziaływania promieni słonecznych.

Środek Soft Clean oraz Protector mogą Państwo nabyć w zestawie do czyszczenia skór gładkich.

W ciągu ostatnich lat zaobserwować można problem farbowania skór jasnych przez odzież. Do konserwacji tego rodzaju skór zaleca się regularne stosowanie środka LV Protector w miejscach szczególnie często używanych (siedziska, oparcia). Zapobiega on wnikaniu farby głęboko w pory skóry, przez co staje się trudna do usunięcia. Przed użyciem miejsca te należy wyczyścić!

ZALECENIA DOTYCZACE CZYSZCZENIA STARSZYCH SKÓR

Widoczne zabrudzenia należy usunąć przy pomocy środka Soft Clean. W przypadku głębszych zabrudzeń do czyszczenia skóry należy użyć szczoteczki COLOURLOCK.Po wyczyszczeniu skórę należy ostrożnie odtłuścić Benzyną COLOURLOCK, aby Farby tonujące dobrze się ugruntowały .

Często dochodzi do starcia nałożonej farby. W szczególności w okolicy oparć i siedzeń farba z czasem zupełnie schodzi. Jeśli skóra jest lekko wyblakła, starta, bądź występują lekkie rysy można ją odnowić Farbami tonującymi w odpowiednim kolorze (dobór za pomocą palety kolorów lub próbki).

Do ochrony pielęgnacji skór polecamy Leder Protector. Środek zawiera filtr UV, antyutleniacze, środki zmniejszające ścieralność i substancje natłuszczające. Skóra staje się sprężysta i miękka, filtr UV strzeże powierzchnie starych skór przed blaknięciem a antyutleniacze hamują niszczenie.

Oferujemy również rozwiązania przy poważniejszych szkodach. Przed podjęciem działań zawsze najlepiej przesłać nam mailem zdjęcia uszkodzenia, lub dokładnie je opisać. Na takiej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy naprawa we własnym zakresie jest w ogóle możliwa. Chropowate i szorstkie obszary należy wygładzić za pomocą Padu szlifującego. Głębsze i mniejsze rysy mogą Państwo usunąć za pomocą Płynnej skóry. Skóry w których na dużej powierzchni występuje efekt szorstkości powinny być po przeszlifowaniu przetarte Bezbarwną farbą tonującą (Neutralną).

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie uruchomiliśmy sekcje poświęcone produktom do czyszczenia i renowacji mebli skórzanych Kler i Gala Collezione.

Czyszczenie tapicerki skórzanej

instrukcja odświeżenia koloru mebli skórzanych

skóra gładka

Kropla wody nie wsiąka w powierzchnię skóry gładkiej

skóra gładka rysy po pazurach kocich

Rysy po pazurach kocich

czyszczenie skóry gładkiej

Wstępne czyszczenie

Farba tonująca do skóry

Nakładanie farby tonującej do skóry

uszkodzenia farby na skórze gładkiej

Typowe przy skórach gładkich wyblaknięcia farby

wytarcie farby

Rysy po pazurach kocich

usuwanie rys skóra gładka

Wypełnianie powierzchni płynną skórą

pielęgnacja skóry

Jeszcze tylko środek pielęgnacyjny i efekt końcowy

Udostępnij tą poradę/wpis

Komentarze (6)

 • Anna Piwowarczyk Reply

  Dzień dobry.
  Potrzebuję pomocy w odświeżeniu / renowacji skórzanej kanapy i fotela.
  Pozdrawiam
  Anna Piwowarczyk

  29 sierpnia 2016 at 16:05
 • Krzysztof Reply

  Dzień Dobry Pani Anno,

  najlepszą formą konsultacji w sprawie czyszczenia i renowacji tapicerek skórzanych jest przesłanie zdjęć na nasz adres mailowy info@lederzentrum.pl

  Po obejrzeniu dokumentacji zdjęciowej zaproponujemy najlepsze rozwiązanie 🙂

  30 sierpnia 2016 at 09:11
 • edyta Reply

  Witam.
  Posiadam nowy komplet skorzany w kolorze bardzo jasno siwym. Czym konserwować ten komplet?

  14 grudnia 2016 at 15:42
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   a jaki jest producent mebli ? W karcie gwarancyjnej powinny znajdować się zalecenia dotyczące czyszczenia i konserwacji Pani kompletu. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ dotyczy gwarancji.

   15 grudnia 2016 at 08:07
 • Danuta Reply

  Bardzo proszę o pomoc mam skórzany lakierowany komplet wypoczynkowy do którego wszystko zaczyna się przylepiac na siedliskach zrobił się matowy i brzydki czy można to wyczyścić lub zrenoeac? Proszę o pomoc.

  19 sierpnia 2017 at 11:29
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   czy jest Pani w stanie przesłać do nas zdjęcia tapicerki? Przyczyn takich uszkodzeń może być wiele. Lekarstwem prawdopodobnie tylko zostaje ponowne farbowanie tapicerki. Dopiero po obejrzeniu zdjęć będziemy mogli określić konkretne rozwiązanie Pani problemu. Prosimy przesłać je na adres info@lederzentrum.pl

   21 sierpnia 2017 at 11:22

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *