Czyszczenie i pielęgnacja skór woskowanych, Pull Up

skóra pull-up
Czyszczenie i pielęgnacja skór woskowanych, Pull Up
4.3 (86.67%) 3 głos(ów)

Skóry Pull up to inaczej skóry woskowane, w których powierzchnia jest wykończona pigmentem i zabezpieczona specjalnymi tłuszczami lub woskami.

Pod nazwą Pull Up Leder występują skóry, które optycznie wygląda jak skóra woskowana, ale ich górna powierzchnia jest to dwoina pokryta poliuretanem. Po przerysowaniu paznokciem po tego typu skórze, nie będzie widać żadnego śladu. Jeżeli przetrzemy skórę Pull Up białą szmatką, a na materiale nie widać śladów farby, to znaczy, że mamy do czynienia ze skórą Bycast.

Uwaga! Meble woskowane muszą być pielęgnowane zupełnie inaczej, niż skóry Bycast. Nieprawidłowa pielęgnacja, może spowodować uszkodzenie.

meble woskowane

Rysy są na skórach woskowanych dobrze widoczne

polerowanie rys na skórze pull-up

Świerze rysy mogą być najcześciej zapolerowane

Po krótkim czasie użytkowania, na powierzchni skór woskowanych zaczyna występować patyna. Jest to efekt zamierzony. Każdy klient podczas kupna takiego mebla powinien być o tym poinformowany.

NAPRAWA SKÓR PULL UP

Drobne rysy i uszkodzenia na skórze możemy usunąć za pomocą polerowania środkiem Aniline Cream, co w niektórych przypadkach spowoduje całkowite zniknięcie rys. Bardzo mocne uszkodzenia można usunąć jedynie w zakładach specjalistycznych. Ponieważ musi być użyta farba tonująca i środek konserwujący.

Skórę Pull Up należy czyścić środkiem Soft Clean (pianka), lekko nakładając na szmatkę, przecierając powierzchnię mebla, nie za mocno wcierając środek. Po wyczyszczeniu mebla należy użyć Aniline Creame środka do pielęgnacji i konserwacji skóry Pull UP.

Czyszczenie i konserwację mebla należy przeprowadzać cykliczne co 3 do 6 miesięcy w roku, w zależności od sposobu użytkowania.

skóra Pull Up

Typowa patyna na skórze Pull up

uszkodzona skóra Pull-Up

Mocne uszkodzenie powierzchni – do usunięcia przez zakład specjalistyczny

Udostępnij tą poradę/wpis

Komentarze (2)

 • Aneta Reply

  bycast , drobne zarysowania pazurkami zwierząt i tym podobne można też usunąć suszarką do włosów. strumień ciepłego powietrza i kilka ruchów szmatką.

  18 sierpnia 2016 at 14:38
  • Krzysztof Reply

   Znany nam sposób usuwania zadziorów po kocich pazurkach na skórze typu Bycast to podgrzewanie szpachelki (najlepiej z okrągłą główką) suszarką lub opalarką. Należy „wtopić” zadziorki za pomocą rozgrzanej główki do wierzchniej warstwy Bycastu. Należy zachować ostrożność przy takiej czynności, aby nie uszkodzić bardziej materiału. Niemej jednak miejsce takiej naprawy będzie w dalszym ciągu widoczne, ale zadziorki nie powinny występować.

   19 sierpnia 2016 at 11:37

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *