Usuwanie ze skóry rys po pazurach kocich

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
Usuwanie ze skóry rys po pazurach kocich - 5.0 out of 5 based on 3 votes

Bardzo często zwierzęta domowe, takie jak koty uszkadzają powierzchnię mebli skórzanychPrzedstawiony opis usuwania uszkodzeń dotyczy skór, o powierzchniach gładkich jednobarwnych, z matowym lub błyszczącym wykończeniem. Nie należy stosować przedstawionego sposobu przy skórach anilinowych i skórach takich jak nubuk, welur.

Można łatwo stwierdzić czy posiadacie Państwo skórę gładką, czy skórą anilinową. Będzie nam do tego potrzebne parę kropli wody. W wypadku skóry anilinowej naniesiona na powierzchnię woda wniknie w powierzchnię skóry powodując ciemniejsza plamę. Na skórach gładkich woda pozostanie na powierzchni skóry. 

Jeśli Państwo nie są pewni co do posiadanego rodzaju skóry prosimy wykonać zdjęcia w dużym powiększeniu i przesłać do nas mailem.

Rysy i uszkodzenia na skórach o ciemniejszym kolorze uwidaczniają się w postaci jaśniejszych zarysowań , w wypadku skór jasnych zarysowania będą ciemniejsze. W wyniku powstania rys powierzchnia skóry w uszkodzonych miejscach traci gładkość i jest chropowata.
Powstałe różnice w kolorach można usunąć Farbami Tonującymi. Polecamy 
Farbę COLOURLOCK, która nie pozostawia śladów na odzieży.
Najczęściej po użyciu Farb tonujących różnice w odcieniu skóry znikają.
Przed użyciem farb tonujących uszkodzone miejsca należy wyczyścić Benzyną COLOURLOCK, co spowoduje odtłuszczenie powierzchni skóry. Następnie uszkodzone miejsca trzeba przetrzeć Padem szlifującym, w celu wygładzenia powierzchni. Mocno wystające zadziory, można ostrożnie odciąć nożyczkami do paznokci.

Po wykonaniu wyżej opisanych zabiegów, można zacząć ostrożnie nakładać farbę tonującą. W miejscach gdzie różnice w zabarwieniu skóry są duże Farbę tonującą należy nakładać wielokrotnie i ostrożnie podsuszać suszarką do włosów. Farba tonująca ma lekkie właściwości wypełniające. Użycie farby powoduje zupełne zniknięcie mniejszych rys.

Przy głębokich rysach, gdzie istnieje zagrożenie rozdarcia skóry można użyć Skóry w Płynie. Taki zabieg powoduje stabilizację powierzchni, ale nie usuwa różnic w kolorach. Do usunięcia różnic potrzebna jest Farba tonująca, którą nakłada się na powierzchnię. Pojedyncze i małe uszkodzenia, można usunąć też za pomocą kleju do skór. Klejem należy posmarować wystające zadziory i delikatnie wcisnąć je z powrotem w powierzchnię skóry. Nadmiar kleju, należy usunąć.

Jeden z naszych klientów przesłał nam radę, aby do środka pielęgnującego dodać zmielonego białego pieprzu w ilościach nie odczuwalnych przez człowieka. Tak przygotowanym środkiem należy posmarować miejsca, które najczęściej uszkadza Państwa Pupil.
Sposobu tego jednak na chwilę obecną nie testowaliśmy.

 

 


Po lewej: Róznice w zabarwieniu skóry - do usunięcia za pomocą Farb tonujących
Po prawej: Wystające zadziory można obciąc nożyczkami

zadziory na skórze

Po lewej: Reparacja klejem jednak rysa bedzie lekko widoczna
Po prawej: zbyt mocne uszkodzenia element nadaje się do wymiany

Po lewej: Typowy przykad do zastosowania Farb tonujących
Po prawej: Użytkownik tej kanapy też będzie naszym klientem

rysy po kocie

Po lewej: Do usunięcia za pomocą kleju i farb tonujących
Po prawej: Totalnie zniszczony mebel

 

Bezpłatne doradztwo:

Jeśli macie Państwo problem ze skórą, potrzebujecie się poradzić przed zakupem, służymy pomocą.

tel + 48 75 610 62 22

 

Zaufali nam

volkswagen
comodo
kler
solar
vero apartamenti

Kontakt

Lederzentrum
Mroczkowice 53
59-630 Mirsk

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Używając naszej strony zgadasz się na przechowywanie ciasteczek na swoim urządzeniu.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem