karta kolorów

Kolory farb

Mieszanie farb specjalnie pod Państwa indywidualne zamówienie, jest jednym z atutów firmy Lederzentrum.

Proszę przesłać nam maila z Państwa adresem i opisem problemu.
Dobór indywidualny na podstawie wysłanej próbki skóry, szczególnie w wypadku jasnych farb jest jednak najlepszym rozwiązaniem.
2 cm2 skóry w zupełności wystarczy. Możecie Państwo wysłać nam też zagłówek, bądź inną dająca się zdemontować część obszytą skórą. Przedmioty te zostaną odesłane wraz z dobraną farbą.

Zdjęcia karty kolorów przedstawione w internecie nie oddają wiernie kolorów farb!

Instrukcja – jak uzyskać próbkę skóry z tapicerki:

  • Meble: należy obrócić mebel i od spodu wyciągnąć jedną ze zszywek tapicerskich. Następnie należy wyciąć wystający kawałek skóry nożyczkami do paznokci, bądź nożykiem. Próbka o powierzchni 2 cm2 jest w zupełności wystarczająca. Na koniec zszyjcie Państwo z powrotem skórę zszywaczem biurowym bądź takerem.
  • Samochody: Posiadamy próbki skóry wielu producentów. Niedługo zostaną opublikowane ich zdjęcia. Proszę spytać się dealera o nazwę farby. Poza kolorem czarnym farby te są mieszane pod zamówienie. Możecie Państwo też zawsze odciąć kawałek skóry z pod siedzenia.
kolory farb do skóry
paleta kolorów farb do skórzanej tapicerki

Kolory farb poszczególnych marek samochodów

Poniżej przedstawiamy przykładowe kolory popularnych marek samochodowych. Farbę możemy Państwu zmieszać po podaniu nazwy koloru tapicerki (pod warunkiem, że mamy dany kolor skatalogowany, przed wyborem prosimy o kontakt). Niestety nie wiemy, który model auta, z jakim wyposażeniem miał dany kolor tapicerki. Proszę odnaleźć posiadany przez siebie kolor na podstronach poszczególnych producentów. Przypominamy, że kolory wyświetlane przez monitor, często różnią się od rzeczywistych. Proszę więc przede wszystkim kierować się nazwą posiadanego koloru tapicerki.

Tapicerka skórzana w trakcie użytkowania zmienia kolor, pod wpływem światła słonecznego, temperatury, stosowanych środków do mycia i konserwacji. W efekcie po kilku latach kolor tapicerki zasadniczo różni się  od oryginalnego. Dlatego zawsze najbezpieczniej jest wysłać wycinek skóry, bądź element tapicerki.
Dostępne kolory mogą Państwo odnaleźć w naszym sklepie internetowym – sklep.lederzentrum.pl