Czyszczenie skór meblowych gładkich

4.3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.30 (10 Votes)
Czyszczenie skór meblowych gładkich - 4.3 out of 5 based on 10 votes
 
W większości skóry meblowe gładkie są skórami bydlęcymi z wykończeniem powierzchni matowym lub z połyskiem. 
W meblach wystepują także skóry anilinowe (skóry gładkie o otwartych porach), surowe (np. ze zwierząt dzikich) lub błyszczące, powlekane skóry PU - Bycast
Poniższa instrukcja postępowania dotyczy czyszczenia skór gładkich, farbowanych powierzchniowo. 
Dokładne informacje na temat innych rodzajów skóry meblowej i postepowania z nimi, można uzyskać telefonicznie pod numerem 075 610 62 22
 

ZALECENIA DOTYCZĄCE CZYSZCZENIA SKÓR NOWYCH

Czyszczenie skóry nie jest rzeczą trudną. Widoczne zabrudzenia należy usunąć przy pomocy środka czyszczącego Soft Clean. W zależności od użytkowania skórę należy konserwować co 3 do 6 miesięcy przy pomocy środka Leder Protector. Środek ten jest idealny do skór gładkich. Skóra staje się jedwabista i miękka. Wyraźnie zmniejszają się skutki oddziaływania promieni słonecznych.

Środek Soft Clean oraz Protector mogą Państwo nabyć w zestawie do czyszczenia skór gładkich.

W ciągu ostatnich lat zaobserwować można problem farbowania skór jasnych przez odzież. Do konserwacji tego rodzaju skór zaleca się regularne stosowanie środka Leder VP Protector w miejscach szczególnie często używanych (siedziska, oparcia). Zapobiega on wnikaniu farby głęboko w pory skóry, przez co staje się trudna do usunięcia. Przed użyciem miejsca te należy wyczyścić!

 

ZALECENIA DOTYCZACE CZYSZCZENIA STARSZYCH SKÓR

Widoczne zabrudzenia należy usunąć przy pomocy środka Soft Clean. W przypadku głębszych zabrudzeń do czyszczenia skóry należy użyć szczoteczki COLOURLOCK.Po wyczyszczeniu skórę należy ostrożnie odtłuścić Benzyną COLOURLOCK, aby Farby tonujące dobrze się ugruntowały . 

Często dochodzi do starcia nałożonej farby. W szczególności w okolicy oparć i siedzeń farba z czasem zupełnie schodzi. Jeśli skóra jest lekko wyblakła, starta, bądź występują lekkie rysy można ją odnowić Farbami tonującymi w odpowiednim kolorze (dobór za pomocą palety kolorów lub próbki).
 
Do ochrony pielęgnacji skór polecamy Leder Protector. Środek zawiera filtr UV, antyutleniacze, środki zmniejszające ścieralność i substancje natłuszczające. Skóra staje się sprężysta i miękka, filtr UV strzeże powierzchnie starych skór przed blaknięciem a antyutleniacze hamują niszczenie. 
 
Oferujemy również rozwiązania przy poważniejszych szkodach. Przed podjęciem działań zawsze najlepiej przesłać nam mailem zdjęcia uszkodzenia, lub dokładnie je opisać. Na takiej podstawie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy naprawa we własnym zakresie jest w ogóle możliwa. Chropowate i szorstkie obszary należy wygładzić za pomocą Padu szlifującego. Głębsze i mniejsze rysy mogą Państwo usunąć za pomocą Płynnej skóry. Skóry w których na dużej powierzchni występuje efekt szorstkości powinny być po przeszlifowaniu przetarte Bezbarwną farbą tonującą (Neutralną)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej przedstawiamy instrukcję odświeżenia koloru:

 

 

Profesjonalną renowację można zlecić też zakładom specjalistycznym.

skóra anilinowa uszkodzenia farby semianilina

Po lewej: Kropla wody nie wsiąka w powierzchnię skóry gładkiej
Po prawej: Typowe przy skórach gładkich wyblaknięcia farby

skóra gładka rysy po pazurach kocich wytarcie farby

Po lewej: Rysy po pazurach kocich
Po prawej: Wytarcia farby

czyszczenie skóry usuwanie rys skóra gładka

Po lewej: Wstępne czyszczenie
Po prawej: Wypełnianie powierzchni płynną skórą

Farba tonująca pielęgnacja skóry

Po lewej: Nakładanie farby tonującej
Po prawej: Jeszcze tylko środek pielęgnacyjny i efekt końcowy

Bezpłatne doradztwo:

Jeśli macie Państwo problem ze skórą, potrzebujecie się poradzić przed zakupem, służymy pomocą.

tel + 48 75 610 62 22

 

Zaufali nam

volkswagen
comodo
kler
solar
vero apartamenti

Kontakt

Lederzentrum
Mroczkowice 53
59-630 Mirsk

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Używając naszej strony zgadasz się na przechowywanie ciasteczek na swoim urządzeniu.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem