Tapicerka skórzana BMW

Tapicerka skórzana BMW

W samochodach marki BMW na przełomie lat stosowano szereg skór:

 • Bison – Skóra samochodowa stosowana przez koncern BMW w latach 80-92 w modelach serii (6) (7) (5)
 • Dakota – Stosowana przez koncern BMW w modelu E-60 (5)
 • Montana
 • Nappa
 • Nasca


Rodzaj użytej skóry można sprawdzić rozkodowując nr Vin. Niestety nr ten nie określa koloru tapicerki.

Czyszczenie i pielęgnacja tapicerki samochodowej skóry Bison w BMW

Skóry Bison posiadają powierzchnię otwartą lekko oszlifowaną o aksamitnym wyglądzie. Plamy i krople wody wsiąkają w głąb skóry co powoduje ze skóra staje się w tych miejscach ciemniejsza. Zaletą tych skór jest miły dotyk i piękna struktura. Wadą jest łatwość zabrudzenia. Skóra stosowana w starszych modelach BMW jest bardzo mocna ale z czasem na powierzchni powstaje połysk i zaczynają robić się tłuste plamy. Skóra ta często traci kolor.

Jeżeli skóra jest nowa używamy do pielęgnacji Aniline Protector. Chroni on skórę przed wyblaknięciem i wysuszeniem. Po pielęgnacji dodatkowo używamy Impregnatu, aby zmniejszyć ryzyko zaplamień. W skórach starszych z plamami proponujemy zestaw do czyszczenia i pielęgnacji. W zestawie znajdują się wszystkie środki potrzebne do przeprowadzenia samodzielnej pielęgnacji.Lekko zatłuszczone plamy należy najpierw przetrzeć Benzyną COLOURLOCK, tłuste plamy usuwamy środkiem Fettabsorber spray (proszę dokładnie stosować instrukcje). Wyblaknięcia możemy usuwać farbami tonującymi Nubuk Fresh. Przed nakładaniem farby należy skórę odtłuścić benzyną Colourlock. Na komplet foteli używa się około 1 litra farbytonującej. Przy bardzo mocnych zabrudzenia ,tłustych plamach i wyblaknięciach proponujemy państwu usługi zakładów specjalistycznych.

skóra BMW
Ciemnobrązowe przebarwienia na skórzanej tapicerce BMW
tapicerka skórzana BMW
Skóra Bison łatwo wchłania plamy

2 komentarzy

 1. Witam. Posiadam BMW e39 z grudnia 2000r w jasnej skórze koloru STANDARDLEDER/GRAU i mam pytanie o renowacje siedzeń wytartych i popękanych. Jaka jest średnia cena?

  1. Dzień Dobry,

   w zależności od posiadanych uszkodzeń na tapicerce używa się innych środków do przygotowania powierzchni. Jak duże są pęknięcia ? Zawsze można przesłać do nas zdjęcia tapicerki na adresy mailowe podane na stronie. Przyjrzymy się uszkodzeniom i chętnie pomożemy. Odpowiadając na Pańskie pytania, zazwyczaj koszt kompletnego zestawu do renowacji tapicerki kształtuje się w okolicy 250-300 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *