Ślady z opon na skórze samochodowej

Ślady z opon na skórze samochodowej

Ślady opon na skórach samochodowych są coraz częstszym problemem. Podczas wymiany opon zimowych na letnie lub odwrotnie lub przy ich sprzedaży kładzie się opony na tylne siedzenia. W ten sposób szybko pozostają na jasnych skórach ślady opon. Łatwo można rozpoznać bieżnik i profil w postaci brązowo-czarnych plam. Czasami wystarczy tylko kilka godzin, aby powstały takie plamy. Ślady te pozostają nawet podczas transportu opon w pokrowcach. Zawarte w oponach oleje wędrują do wierzchniej warstwy skóry i ją farbują.

Ślady, ewentualnie plamy po oponach usuwa się tak samo trudno jak tatuaż ze skóry. Barwnik opon przenika głęboko do skóry i nie łatwo się usuwa nawet w wyniku czyszczenia. Przefarbować tych śladów też nie można. Tak jak wnikają one wgłąb skóry, tak samo wychodzą wraz z farbą na zewnątrz i po kilku dniach są znów widoczne w całej okazałości.

Są więc dwie możliwości rozwiązania problemu: skorzystanie z usług zakładu specjalistycznego lub nowa tapicerka. Usługa zakładu specjalistycznego może kosztować 750 do 900 zł. Ponieważ zawierające olej barwniki łatwo przechodzą przez warstwę farby, należy ją najpierw usunąć podczas kosztownego i długotrwałego procesu, a ewentualne resztki, które przeszły do skóry, usunąć środkami absorbującymi. Dopiero później po zastosowaniu blokady, farbę można ponownie nakładać. W tym względzie należy zawsze najpierw uzyskać informacje co do ceny nowej skóry.

Jeśli koszt takiej usługi jest dla Państwa za drogi, mogą Państwo spróbować usunąć ślady we własnym zakresie. Nie ma jednak gwarancji że taka operacja skończy się sukcesem.

Benzyną COLOURLOCK należy zmoczyć szmatkę, i przetrzeć tapicerkę co spowoduje odtłuszczenie powierzchni i powierzchniowe ściągnięcie ze skóry olei. Następnie Odtłuszczaczem COLOURLOCK spryskujemy plamy. Pozostawiamy środek do pełnego wyschnięcia na powierzchni skóry. Proszek absorbując tłuszcze ciemnieje. Proszek i resztki olei zbieramy odkurzaczem, resztę delikatnie ścieramy wilgotną szmatką nasączoną Benzyną COLOURLOCK. Procedurę tą powtarzamy do czasu kiedy po kolejnych cyklach nie następuje widoczna poprawa, (proszek nie cienieje) lub ślady znikną całkowicie. Najczęściej czyszczone w ten sposób miejsca są jaśniejsze od pozostałych. Tłuszcz zniszczył farbę na powierzchni skóry. W celu uzyskania wyrównania koloru należy użyć Farby tonującej, która jest dobierana do koloru Państwa tapicerki indywidualnie.

Miejsce po zabarwieniu należy zakonserwować odpowiednim dla Państwa tapicerki środkiem. Zabezpiecza to skórę ponownie przed utrata koloru i ogranicz wchłanianie tłuszczów, co za tym idzie zmniejsza ryzyko powstania ciemnych plam.

W linku realizacja usługi usunięcia śladów po oponach z foteli skórzanych samochodu Maserati – tutaj.

ślady opon na skórze
bieżnik na skórze
Ślady opon na skórzanej tapicerce samochodowej sa coraz częstszym problemem
zabrudzenia po oponach
tapicerka skórzana zaplamiona śladami po oponach

Ślady takie są bardzo trudno usuwalne

odtłuszczanie
tapicerka skórzana zaplamiona śladami po oponach

Ślady nie dają się zmyć za pomocą standardowych środków wnikają w głąb skóry, przed malowaniem należy je koniecznie usunąć

usuwanie zabrudzeń
ślady po oponach usunięte z tapicerki samochodowej

Jest to zabieg dość pracochłonny. Po czyszczeniu skóra musi zostać zafarbowana na nowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *