Renowacja tapicerki skórzanej w samochodzie

Renowacja tapicerki skórzanej w samochodzie

Typowe objawy zużycia skór samochodowych mogą być doskonale naprawione za pomocą środków do czyszczenia i renowacji Lederzentrum.

W szczególności fotel kierowcy, który szczególnie narażony jest na powstanie uszkodzeń, a oryginalny kolor najszybciej się ściera i blaknie. W przypadku widocznych zabrudzeń skóra powinna być wyczyszczona środkami Colourlock łagodnym Soft Clean lub mocniejszym Strong Cleaner. Przy silnych plamach i zabrudzeniach może pomóc Szczoteczka Colourlock, która skuteczniej usuwa zabrudzenia w porach skóry i trudno dostępnych miejscach.

Środki czyszczące usuwają zabrudzenia, kurz itp. ale nie usuną wcześniej stosowanych olejków natłuszczających, wosków, silikonów, które są zawarte w produktach konserwujących i pielęgnujących. Te preparaty wpływają na trwałość i przyczepność farby tonującej do skóry i płynnej skóry. W tym celu należy zastosować Benzynę do skóry Colourlock, aby odtłuścić i usunąć stare środki pielęgnujące i konserwujące. Ta czynność zapewni prawidłową przyczepność nowej farby do powierzchni skóry.

Ze względu na zużycie tapicerki powstają miejsca, które powinno się przeszlifować padem szlifującym, który wygładzi powierzchnie skóry i odpowiednio przygotuje ją na farbowanie.

Następnie przechodzimy do farbowania. Kolor odświeżamy za pomocą farby tonującej Colourlock. Na miejscach, gdzie występują ubytki w farbie, przetarcia, załamania nakładamy farbę gąbką, która zawsze jest w zestawie lub, jeśli mamy dostęp pistoletem lakierniczym. W miejscach, gdzie uszkodzenia są większe różnice kolorystyczne, czynność farbowania skóry, czynność będzie trzeba powtórzyć. Między kolejnymi warstwami farby, powierzchnia tapicerki skórzanej musi być sucha, jeśli chcemy przyśpieszyć ten proces można użyć np. suszarki do włosów.

Dobieranie koloru farby do skóry

Z doświadczenia podpowiadamy, że najodpowiedniejszym i najdokładniejszym sposobem doboru koloru farby do skóry jest wysłanie zagłówka lub innego skórzanego elementu tapicerki, który odeślemy razem z zamówieniem.

Drugim sposobem dobrania koloru do tapicerki jest rozkodowanie nazwy tapicerki na podstawie nr VIN. Dzwoniąc do autoryzowanego serwisu marki samochodu i podając nr nadwozia powinniśmy się dowiedzieć, jak producent auta nazwał kolor wnętrza naszego samochodu. Sugerujemy ten sposób dobrania koloru stosować do tapicerek, które nie są starsze niż 4 lata, ponieważ w miarę upływu czasu tapicerka skórzana, zawsze zmienia swój oryginalny kolor od używania, od promieni słonecznych i innych czynników. Dobierając kolor z nazwy kodowej producenta, nie ma pewności, że kolor z zamówienia będzie idealny w stosunku do farbowanej tapicerki.

Większe rysy lub pęknięcia mogą być wypełnione płynną skórą Colourlock. O tym produkcie piszemy w osobnym artykule naprawa dziur i rys w skórze.

Po farbowaniu tapicerkę należy odpowiednio zabezpieczyć utrwalaczem do skóry Colourlock. Środek ten bazie polimerów odpowiednio zabezpieczy powierzchnię skóry, tworząc warstwę ochronną, która zabezpieczy nową farbę przed ścieraniem. Szczególnie w newralgicznych miejscach, takich jak boczki fotela tarcie jest największe i warstwa ochronna ściera się najszybciej, dlatego ważna jest okresowa konserwacja tapicerki zestawem do pielęgnacji tapicerki samochodowej.

Fotel kierowcy powinien być czyszczony i konserwowany co trzy miesiące z uwagi na najczęstsze używanie. Reszta elementów tapicerki – fotela pasażera i tylną kanapę powinna być konserwowana rzadziej w zależności od użytkowania od trzech do sześciu miesięcy.

boczek fotela samochodoweg
Typowe przetarcie na boczku samochodowym - do naprawy
przetarcia i pęknięcia w farbie
Przetarcia i pęknięcia na fotelu kierowcy - do naprawy
ubytek skóry w tapicerce
Dziura w fotelu - ciężki przypadek. Szczegóły w tym artykule
przetarcie na boczku fotela samochodowego
Typowe przetarcie na boczku samochodowym - do naprawy
przetarcia na boczku spowodowane tarciem
Kolejny boczek i uszkodzenia spowodowane tarciem - do naprawy farbą tonującą
rozdarty boczek fotela
Rozerwany boczek -nienaprawialny przypadek. Tutaj już może pomóc tylko tapicer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *