Renowacja skóry Mercedes-Benz

Renowacja skóry Mercedes-Benz w dwóch odcieniach Cognac Zweiton

Szeroko stosowana skóra w starszych rocznikach, oldtimerach Mercedesa jest kolor nazywany „Cognac Zweiton” lub „Natur Antik„. Krótka charakterystyka tego koloru to ciemny podkład koloru ochry i czerwone plamy na powierzchni. Podczas użytkowania (zwłaszcza fotel kierowcy) czerwone punkty w wyniku tarcia, czyszczenia i konserwacji zanikają.

Kolor dodatkowo zmienia się pod wpływem padającego słońca. Niektóre skóry stawały się ciemniejszej, drugi jaśniejsze. Dokonując napraw i renowacji takich tapicerek doskonałe rezultaty mogą uzyskać tylko doświadczone firmy specjalistyczne.

Niemniej jednak we własnym zakresie renowacja takiej skóry jest w pewnym stopniu możliwa:

Podczas czyszczenia rozpuszczają się czerwone punkty. W większości przypadków wystarczy przetarcie wilgotną szmatką. Po usunięciu kropek, skórę należy wyczyścić delikatnym środkiem czyszczącym. Wrażliwe miejsca odtłuścić starannie benzyną do skóry. Kolor farby może być dobrany doskonale przez zakład profesjonalny podczas wykonywania usługi. Ale można uzyskać znaczącą poprawę farbując skórę we własnym zakresie bez ponoszenia ryzyka pogorszenia.

Procedura jest jednak bardziej skomplikowana niż przy dobieraniu farby do skóry jednokolorowej. Po pierwsze najpierw farbujemy kolorem jaśniejszym gąbeczka. Pracę należy usprawnić podsuszając jednocześnie skórę suszarką do włosów. Następnie należy użyć ciemniejszej farby do odtworzenia czerwonych punktów. W naszej palecie najbliższy kolor odpowiadający temu odcieniu to kolor F025. Taką farbę należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 10-20% i wlać do płytkiego naczynia. Zanurzyć szczoteczkę do skóry do takiej mieszaniny i strącając krople na skórę ze szczoteczki dążyć do odtworzenia czerwonych punktów. Tak długo jak farba nie będzie sucha, kropki można zatrzeć wilgotną szmatką. Po wykonaniu tej czynności zbyt intensywne miejsca można ostrożnie usunąć padem szlifującym.

Dzień po farbowaniu należy zabezpieczyć przed ścieraniem skórę środkiem Leder Versiegleung i wzmocnić odporność na promienie słoneczne Leder Protector, który zawiera filtry UV.

Zalecane produkty:

  • Benzyna do skóry 150 ml
  • Zestaw tonujący do skóry ze szczoteczką (200 ml środka czyszczącego Soft Clean, 150 ml farby tonującej w kolorze „Cognac Zweiton”, 150 ml Leder Versiegelung
  • dodatkowa farba tonująca F025
  • Pad szlifujący
  • Leder Protector 150 ml