Perforowane skóry samochodowe

Perforowane skóry samochodowe

Perforacja skóry polega na przekłuciu wierzchniej warstwy skóry dziurkowaną matrycą najczęściej w regularnych odstępach. Spotyka się ją prawie wyłącznie w pojazdach (u takich producentów jak Mercedes, Opel, Ford, Porsche i także Volkswagen). W meblarstwie perforacje nie występują wcale. W przemyśle obuwniczym i odzieżowym perforacje są stosowane raczej ze względów dekoracyjnych.

Skóry samochodowe poddaje się perforacji w cele zachowania możliwości oddychania skóry pomimo pigmentacji. Wilgoć jest dzięki temu lepiej odprowadzana i na skórze nie ?poci się? zbytnio. Perforacja poprawia też działanie ogrzewania i chłodzenia siedzeń.

W wyniku perforacji siedzenia są też wrażliwsze, ponieważ miejsca wokół otworów w skórze mają tendencję do brudzenia się. Dlatego w przypadku perforacji obowiązują następujące podstawowe zasady, których przestrzeganie nie jest trudne:

Czyszczenie należy przeprowadzać, gdy zabrudzenia są widoczne i konserwować po każdym czyszczeniu lub co 3-6 miesięcy, w zależności od potrzeb.

W obrębie perforacji nanosić produkty oszczędnie, aby nie wypełnić nimi lub nie zamoczyć otworów. W przeciwnym razie płyn wnika i może spowodować napęcznienie brzegów lub zmoczenie pianki i wybijanie na zewnątrz. Perforacje ?wypełnione? środkami pielęgnacyjnymi rzucają się w oczy i nie wyglądają ładnie.

Przy czyszczeniu zaleca się następujący sposób postępowania: Niewielką ilość środka czyszczącego w postaci piany z butelki z dozownikiem nanieść na ściereczkę i czyścić skórę. Pianę i pozostałości po czyszczeniu zebrać lekko zwilżoną ściereczką. W przypadku silnego zmoczenia natychmiast wysuszyć suszarką i pozostawić pojazd nie zamknięty, do czasu aż skóra wyschnie.
Stosując środek konserwujący też tylko lekko zwilżyć wierzchnią warstwę. Używając środka Elephant Lederfett. Należy go najpierw rozetrzeć na ściereczce frottowej lub innej miękkiej i konserwować skórę.

Jeśli przestrzega się tych zasad, nie ma żadnego ryzyka związanego z perforacją, a skóra długo pozostaje piękna.

Perforowane skóry samochodowe
Plamy, które wnikneły w powierzchnię są trudno usuwalne
perforowane skórzane siedzenie fotela
Zatarta plama na perforowanym siedzeniu
Perforowana kierownica
Perforowanana kierownica
zabrudzenia na skórze perforowanej
Charakterystyczne zabrudzenia w rejonie perforacji

8 komentarzy

  1. Dzień Dobry,

   przy silnych zabrudzeniach powinno używać się Strong Cleaner’a -> http://sklep.lederzentrum.pl/strong-cleaner-srodek-czyszczacy-do-skory.html i szczoteczki -> http://sklep.lederzentrum.pl/szczoteczka-do-skory-p-21.html

   Szczoteczka jest bardzo pomocna i dokładnej usunie zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc, niż użycie szmatki lub gąbki.

   Do usunięcia starych wosków, środków pielęgnujących pomocna okazać się może benzyna do skóry -> http://sklep.lederzentrum.pl/benzyna-do-skory-150-ml-p-6.html która dodatkowo odtłuści skórę.

 1. Witam potrzebuję zakupić kawałek skóry beżowej perforowanej do naprawy fotela. Czy jest szansa kupić u państwa kawałek 50×50 cm?

  1. Dzień Dobry Bartku,

   Nie prowadzimy sprzedaży skóry. Sugeruje poszukać oferty hurtowni skóry, ale może być ciężko z zakupem kawałka o wielkości 0,25 m2. Zazwyczaj skórę sprzedaje się jako błam lub pół błamu. I jeszcze dochodzi perforacja, które rodzajów, odległości pomiędzy otworami, ich wielkości, wzory jest bardzo wiele. Może Pan skontaktować się z tą firmą http://www.ponczynski.com/ Możliwe, że będą mogli Panu pomóc.

 2. Dobry mam nowe 10 miesięcy auto kia skóra perforowana chce sie dowiedzieć jaki środek mam użyć aby zadbać o ta skore co polecacie Proszę podać mi środki oraz gdzie mogę kupić do dbania i konserwacji takiej skory oraz pulpitu gdzie skóra jest zwykła czarna

  1. Dzień Dobry,

   jeśli auto jest nowe to pierwsza rzecz, jaką należy wykonać to skontaktować się z salonem w którym zakupił Pan samochód i uzyskać informację, czym czyścić tapicerkę. Jest to bardzo ważne w kwestii utrzymania gwarancji na pojazd.

   A generalnie skórę perforowaną, czyści się tak samo, jak skórę która nie posiada „dziurek”. Należy tylko używać piany Soft Clean z rozwagą, aby płyn nie przedostał się do środka tapicerki i żeby się nie przemoczyła. Piana, która powstaje w pianownicy minimalizuje użycie wody i przemoczyć tapicerkę jest zdecydowanie trudniej.

   Soft Clean:
   https://sklep.lederzentrum.pl/soft-clean-srodek-czyszczacy-do-skory.html

   Soft Clean w zestawie ze środkiem konserwującym Leder Versiegelung:
   https://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej-p-14.html

  1. Witaj Kamilu,

   farbowanie skóry perforowanej zasadniczo nie różni się od tapicerki skórzanej nieperforowanej z jednym wyjątkiem. Podczas farbowania przymykają się dziurki perforacji, które trzeba odtworzyć. I tutaj najpopularniejsze są dwie szkoły:

   Pierwsza:

   Ręczne odtworzenie dziurek wykałaczką lub igłą po farbowaniu. Jest to dość czasochłonny zabieg.

   Druga:
   W przypadku farbowania natryskowego przed farbowaniem należy zabezpieczyć dziurki perforacji wykałaczkami, aby zabezpieczyć je przed nakładaną farbą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *