Czyszczenie skaju, dermy i tworzyw sztucznych

Czyszczenie skaju, dermy i tworzyw sztucznych

Skaj, derma i ekoskóry są z reguły materiałami bardzo mocnymi. Zabrudzenia można z nich bardzo łatwo usunąć środkiem czyszczącym Soft Clean. W celu konserwacji wierzchniej warstwy należy użyć środka PU-Protector. Powierzchnia skóry zostanie pokryta niewidocznym filtrem, który zapobiega wnikaniu zabrudzeń i konserwuje strukturę powierzchni.

Czyszczenie starszych skór stucznych i tworzyw

Tworzywa sztuczne, derma i skaj tracą z czasem substancje zmiękczające i stają się suche, łamliwe i łatwo ulegają rozdarciu. Na proces ten można mieć wpływ tylko w ograniczonym stopniu. Regularna konserwacja i utrwalanie (polecamy środek PU-Protector opóźniają ten proces. W szczególności środek zapobiega blaknięciu wierzchniej warstwy. Wierzchnie warstwy skaju i skór sztucznych tak jak skóra łatwo ulegają wypłowieniu. Pigmentacja zawarta w materiale nie jest odporna na działanie promieni UV. Zmian kolorystycznych nie można usunąć Farbą Tonującą.

Barwnik nie wnika w materiał tak jak to ma miejsce w przypadku skóry. Sztuczne skóry i tworzywa można zafarbować na nowo tylko w zakładzie specjalistycznym. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj. Można też zafarbować wierzchnie warstwy skór i tworzyw sztucznych farbą w sprayu. W przeciwieństwie do Farb Tonujących spray`e te bardzo mocno kryją powierzchnię. Często trzeba ich używać z powodu wyraźnych różnic w kolorystyce na całej powierzchni. Tylko mniejsze plamy można pokrywać Farbami Tonującymi. Na powierzchnię nakłada się kilkakrotnie ich cienką warstwę i podsusza w międzyczasie suszarką.

Usuwanie rys ze skaju

Mniejsze rysy na dermie i skaju można łatwo usunąć Płynną skórą. Stosuje się ją taj samo jak w przypadku skóry naturalnej. Niektóre nowe wierzchnie warstwy ekoskór stosowanych w samochodach są tak dokładnie wypracowane, że lico powierzchni działa jak delikatny papier ścierny. Łuszcząca się skóra łokci i rąk oraz kurz powodują szary nalot i ślady ścierania na tych powierzchniach.

Zjawisku temu można zapobiec dzięki środkowi PU-Protector. Produkt ten chroni powierzchnie tworzyw sztucznych przed ścieraniem i zabrudzeniem. Należy nanieść PU-Protector na gładką ściereczkę i równomiernie rozprowadzić na powierzchni. Dwukrotne oszczędne użycie jest wystarczające.

uszkodzenie skaju
pękniecia na dermie
pękniecie skaju
peknięcia dermy na boczku fotela

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *