Czyszczenie skaju, dermy i tworzyw sztucznych

Czyszczenie skaju, dermy i tworzyw sztucznych

Skaj, derma i ekoskóry są z reguły materiałami bardzo mocnymi. Zabrudzenia można z nich bardzo łatwo usunąć środkiem czyszczącym Soft Clean. W celu konserwacji wierzchniej warstwy należy użyć środka PU-Protector. Powierzchnia skóry zostanie pokryta niewidocznym filtrem, który zapobiega wnikaniu zabrudzeń i konserwuje strukturę powierzchni.

Czyszczenie starszych skór stucznych i tworzyw

Tworzywa sztuczne, derma i skaj tracą z czasem substancje zmiękczające i stają się suche, łamliwe i łatwo ulegają rozdarciu. Na proces ten można mieć wpływ tylko w ograniczonym stopniu. Regularna konserwacja i utrwalanie (polecamy środek PU-Protector opóźniają ten proces. W szczególności środek zapobiega blaknięciu wierzchniej warstwy. Wierzchnie warstwy skaju i skór sztucznych tak jak skóra łatwo ulegają wypłowieniu. Pigmentacja zawarta w materiale nie jest odporna na działanie promieni UV. Zmian kolorystycznych nie można usunąć Farbą Tonującą.

Barwnik nie wnika w materiał tak jak to ma miejsce w przypadku skóry. Sztuczne skóry i tworzywa można zafarbować na nowo tylko w zakładzie specjalistycznym. Informacje na ten temat można znaleźć tutaj. Można też zafarbować wierzchnie warstwy skór i tworzyw sztucznych farbą w sprayu. W przeciwieństwie do Farb Tonujących spray`e te bardzo mocno kryją powierzchnię. Często trzeba ich używać z powodu wyraźnych różnic w kolorystyce na całej powierzchni. Tylko mniejsze plamy można pokrywać Farbami Tonującymi. Na powierzchnię nakłada się kilkakrotnie ich cienką warstwę i podsusza w międzyczasie suszarką.

Usuwanie rys ze skaju

Mniejsze rysy na dermie i skaju można łatwo usunąć Płynną skórą. Stosuje się ją taj samo jak w przypadku skóry naturalnej. Niektóre nowe wierzchnie warstwy ekoskór stosowanych w samochodach są tak dokładnie wypracowane, że lico powierzchni działa jak delikatny papier ścierny. Łuszcząca się skóra łokci i rąk oraz kurz powodują szary nalot i ślady ścierania na tych powierzchniach.

Zjawisku temu można zapobiec dzięki środkowi PU-Protector. Produkt ten chroni powierzchnie tworzyw sztucznych przed ścieraniem i zabrudzeniem. Należy nanieść PU-Protector na gładką ściereczkę i równomiernie rozprowadzić na powierzchni. Dwukrotne oszczędne użycie jest wystarczające.

uszkodzenie skaju
pękniecia na dermie
pękniecie skaju
peknięcia dermy na boczku fotela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *