Czyszczenie i regeneracja kierownic skórzanych

Czyszczenie i regeneracja kierownic skórzanych

Skóra na kierownicach jest szczególnie narażona na zniszczenie. Skóra jest materiałem o otwartych porach. Poprzez stały dotyk pot z ręki i tłuszcze, wnikają w jej głąb. Właśnie pot i tłuszcze ludzkiej skóry działają szczególnie agresywnie na skórzane obicia. Skóra staje się łamliwa, lub też farba mięknie i ulega ścieraniu.

Skutecznie zapobiega tym zjawiskom czyszczenie środkiem Soft Clean i regularna pielęgnacja środkiem Leder Versiegelung. Pozwala to zneutralizować szkodliwe działanie tłuszczy i potu i ograniczyć ścieranie. W przypadku klejących kierownic zaleca się dodatkowe czyszczenie Benzyną COLOURLOCK.

Przy skórach starych i wysuszonych należy użyć po utrwaleniu dodatkowo środka Elephant Lederfett. Dzięki temu skóra stanie się bardziej gładka w dotyku.

Regeneracja kierownicy

Jeśli farba się zużyła, można nadać skórze dawny odcień przy pomocy farb tonujących. Warunkiem tego jest jednak dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. W miejscach szczególnie zatłuszczonych lub klejących, w miejscach kontaktu z dłońmi, należy użyć Benzyny COLOURLOCK i Odtłuszczacza w sprayu. Szorstkie miejsca należy dodatkowo przed przywróceniem koloru przeszlifować przy pomocy Padu Szlifującego.

Jeśli farba jest bardzo mocno zużyta, a skóra bardzo łamliwa, należy najpierw wyszlifować skórę przy pomocy Padu Szlifującego, a następnie odtłuścić zgodnie z instrukcją. Do pomalowania kierownicy należy użyć Farby w sprayu (ograniczony wybór kolorów, więcej informacji możecie otrzymać Państwo drogą mailową ). Kierownicę, jeśli to możliwe, należy zdemontować lub pobliskie miejsca dokładnie okleić folią zabezpieczającą.

W wyniku tych czynności skóra nie stanie się nowa. Będzie wyglądała jak dobrze utrzymana stara skóra. Jeśli ten wynik nie jest zadowalający, należy rozważyć profesjonalne farbowanie w zakładzie renowacji skóry. Skóry zbyt łamliwe lub uszkodzone należy wymienić. Chętnie udostępnimy adresy zakładów specjalistycznych, wykonujących usługi w tym zakresie.

kierownica Jaguar
obtarcia: odtłuścić, położyć Farbe tonująca we właściwym kolorze
rysy na kierownicy
rysy na kierownicy, do usunięcia za pomocą farb tonujących
kierownica skórzana do ponownego farbowania
mocne zniszczenia, pomoże tylko kompletne farbowanie
skóra na kierownicy skórzanej do wymiany
skóra wytarta i uszkodzona, pomóc może tylko wymiana skóry
użycie farb tonujących
typowy przykład dla użycia farb tonujących

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *