Plamy na skórach naturalnych

Plamy na skórach naturalnych
Plamy na skórach naturalnych
3.5 (70%) 6 głos(ów)

Plamy na skórach anilinowych (skóry gładkie o otwartych porach) i na skórach szorstkich (nubuk, welur, skóry dzikie) są trudne do usunięcia. Środki czyszczące powodują zamoczenie skóry, a plamy nie znikają. My także nie mamy niestety w tym względzie żadnego pewnego rozwiązania.
Mamy za to pozytywne doświadczenia w stosowaniu naszego środka Leder Fixativ. Służy on właściwie do utrwalania koloru odzieży skórzanej przed praniem. Jednak już wiele razy uratował nas w beznadziejnych przypadkach zaplamionych skór anilinowych.

PLAMY NA ODZIEŻY (SKÓRY SZORSTKIE I GŁADKIE):

W przypadku odzieży skórzanej korzyścią jest pranie jej w całości, co zapobiega powstawaniu nowych plam w wyniku prób czyszczenia. Ważne jest dodanie środka Fixativ przed praniem. Należy przestrzegać instrukcji prania odzieży skórzanej!

PLAMY NA MEBLOWYCH SKÓRACH SZORSTKICH:

Plamy lub zacieki na skórach szorstkich są trudne do usunięcia. Najczęściej nie da się spowodować, aby były niewidoczne, ale można uzyskać wyraźną poprawę.

Zastosowanie: Sprawdzić działanie na niewidocznym miejscu. Założyć rękawiczki! Nanieść Fixativ miękką ściereczką od szwu do szwu (dobrze zmoczyć). W celu przyśpieszenia schnięcia można użyć suszarki (tylko chłodnego powietrza!). Powtarzać czynności do momentu uzyskania widocznej poprawy. Następnie użyć padu szlifującego, równomiernie od szwu do szwu w celu nadania skórze szorstkości i zakonserwować ją środkiem Aniline Protector.

PLAMY NA MEBLOWYCH SKÓRACH ANILINOWYCH:

Także w przypadku delikatnych skór anilinowych w meblarstwie, ale również toreb i butów czyszczenie środkiem Fixativ jest najwłaściwszym krokiem. Nie można wprawdzie zagwarantować sukcesu, nie ma jednak lepszej metody usunięcia plam.
Zastosowanie: Sprawdzić działanie na niewidocznym miejscu. Założyć rękawiczki! Nanieść Fixativ miękką ściereczką od szwu do szwu (dobrze zmoczyć). Nie trzeć! W przeciwnym razie można uszkodzić rozmiękczoną Fixativem wierzchnią warstwę skóry! W celu przyśpieszenia schnięcia można użyć suszarki (tylko chłodnego powietrza!). Powtarzać czynności do momentu, gdy przynoszą efekt.Po wyschnięciu skórę (optycznie jak nowa i miękka) należy zabezpieczyć intensywnie kremem Aniline Cream przed nowymi plamami. Przy skórach starszych (patyna i ewentualnie stwardniałe) zastosować środek natłuszczający Elephant Lederfett.

plamy na anilinie
zacieki z wody na skórze
usunięcie zacieków
pasek skórzany
plamy na pasku
zegarek
usunięcie plam na pufie
plamy skóra anilinowa

zacieki na skórze
fixativ
dziłanie środka fixativ
pasek skórzany do zegarka
usunięcie plamy
skórzana pufa
fixativ pufa
usunięcie plam ze skóry anilinowej

Udostępnij tą poradę/wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *