Plamy na skórach naturalnych
Plamy na skórzanym krześle

Plamy na skórach anilinowych (skóry gładkie o otwartych porach) i na skórach szorstkich (nubuk, welur, skóry dzikie) są trudne do usunięcia.

Środki czyszczące powodują zamoczenie skóry, a plamy nie znikają. My także nie mamy niestety w tym względzie żadnego pewnego rozwiązania. Mamy za to pozytywne doświadczenia w stosowaniu naszego środka Leder Fixativ. Służy on właściwie do utrwalania koloru odzieży skórzanej przed praniem. Jednak już wiele razy uratował nas w beznadziejnych przypadkach zaplamionych skór anilinowych.

PLAMY NA ODZIEŻY (SKÓRY SZORSTKIE I GŁADKIE):

W przypadku odzieży skórzanej korzyścią jest pranie jej w całości, co zapobiega powstawaniu nowych plam w wyniku prób czyszczenia. Ważne jest dodanie środka Fixativ przed praniem. Należy przestrzegać instrukcji prania odzieży skórzanej!

PLAMY NA MEBLOWYCH SKÓRACH SZORSTKICH:

Plamy lub zacieki na skórach szorstkich są trudne do usunięcia. Najczęściej nie da się spowodować, aby były niewidoczne, ale można uzyskać wyraźną poprawę.

Zastosowanie: Sprawdzić działanie na niewidocznym miejscu. Założyć rękawiczki! Nanieść Fixativ miękką ściereczką od szwu do szwu (dobrze zmoczyć). W celu przyśpieszenia schnięcia można użyć suszarki (tylko chłodnego powietrza!). Powtarzać czynności do momentu uzyskania widocznej poprawy. Następnie użyć padu szlifującego, równomiernie od szwu do szwu w celu nadania skórze szorstkości i zakonserwować ją środkiem Aniline Protector.

PLAMY NA MEBLOWYCH SKÓRACH ANILINOWYCH:

Także w przypadku delikatnych skór anilinowych w meblarstwie, ale również toreb i butów czyszczenie środkiem Fixativ jest najwłaściwszym krokiem. Nie można wprawdzie zagwarantować sukcesu, nie ma jednak lepszej metody usunięcia plam. Zastosowanie: Sprawdzić działanie na niewidocznym miejscu. Założyć rękawiczki! Nanieść Fixativ miękką ściereczką od szwu do szwu (dobrze zmoczyć). Nie trzeć! W przeciwnym razie można uszkodzić rozmiękczoną Fixativem wierzchnią warstwę skóry! W celu przyśpieszenia schnięcia można użyć suszarki (tylko chłodnego powietrza!). Powtarzać czynności do momentu, gdy przynoszą efekt.Po wyschnięciu skórę (optycznie jak nowa i miękka) należy zabezpieczyć intensywnie kremem Aniline Cream przed nowymi plamami. Przy skórach starszych (patyna i ewentualnie stwardniałe) zastosować środek natłuszczający Elephant Lederfett.

Plamy na skórach naturalnych
Plamy na skórzanym krześle
działanie środka fixativ
działanie środka Leder Fixativ
usunięcie zacieków
usunięcie zacieków
zacieki z wody na skórze
zacieki z wody na skórze
plamy na pasku
plamy na pasku
pasek skórzany do zegarka
pasek skórzany do zegarka

Dodaj komentarz