plamy na skórach naturalnych

Plamy na skórach naturalnych

Plamy na skórach anilinowych (skóry gładkie o otwartych porach) i na skórach szorstkich (nubuk, welur, skóry dzikie) są trudne do usunięcia.

Środki czyszczące powodują zamoczenie skóry, a plamy nie znikają. My także nie mamy niestety w tym względzie żadnego pewnego rozwiązania.
Mamy za to pozytywne doświadczenia w stosowaniu naszego środka Leder Fixativ. Służy on właściwie do utrwalania koloru odzieży skórzanej przed praniem. Jednak już wiele razy uratował nas w beznadziejnych przypadkach zaplamionych skór anilinowych.

Plamy na odzieży (skóry szorstkie i gładkie):

W przypadku odzieży skórzanej korzyścią jest pranie jej w całości, co zapobiega powstawaniu nowych plam w wyniku prób czyszczenia. Ważne jest dodanie środka Fixativ przed praniem. Należy przestrzegać instrukcji prania odzieży skórzanej!

Plamy na odzieży (skóry szorstkie i gładkie):

Plamy lub zacieki na skórach szorstkich są trudne do usunięcia. Najczęściej nie da się spowodować, aby były niewidoczne, ale można uzyskać wyraźną poprawę.

Zastosowanie: Sprawdzić działanie na niewidocznym miejscu. Założyć rękawiczki! Nanieść Fixativ miękką ściereczką od szwu do szwu (dobrze zmoczyć). W celu przyśpieszenia schnięcia można użyć suszarki (tylko chłodnego powietrza!). Powtarzać czynności do momentu uzyskania widocznej poprawy. Następnie użyć padu szlifującego, równomiernie od szwu do szwu w celu nadania skórze szorstkości i zakonserwować ją środkiem Aniline Protector.

Plamy na meblowych skórach anilinowych:

Także w przypadku delikatnych skór anilinowych w meblarstwie, ale również toreb i butów czyszczenie środkiem Fixativ jest najwłaściwszym krokiem. Nie można wprawdzie zagwarantować sukcesu, nie ma jednak lepszej metody usunięcia plam.

Zastosowanie: Sprawdzić działanie na niewidocznym miejscu. Założyć rękawiczki! Nanieść Fixativ miękką ściereczką od szwu do szwu (dobrze zmoczyć). Nie trzeć! W przeciwnym razie można uszkodzić rozmiękczoną Fixativem wierzchnią warstwę skóry! W celu przyśpieszenia schnięcia można użyć suszarki (tylko chłodnego powietrza!). Powtarzać czynności do momentu, gdy przynoszą efekt.Po wyschnięciu skórę (optycznie jak nowa i miękka) należy zabezpieczyć intensywnie kremem Aniline Cream przed nowymi plamami. Przy skórach starszych (patyna i ewentualnie stwardniałe) zastosować środek natłuszczający Elephant Lederfett.

Plamy na skórach naturalnych
Plamy na skórzanym krześle
działanie środka fixativ
działanie środka Leder Fixativ
usunięcie zacieków
usunięcie zacieków
zacieki z wody na skórze
zacieki z wody na skórze
plamy na pasku
plamy na pasku
pasek skórzany do zegarka
pasek skórzany do zegarka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *