Plamy na skórze

Plamy na skórze
4.5 (90%) 2 głos(ów)

Niestety nie ma prostych rad, dotyczących usuwania tłustych plam na skórze. Jest bardzo wiele rodzajów skór (od surowych do gładkich), są też najróżniejsze plamy i zabrudzenia. Poniżej rady dotyczące najbardziej typowych przypadków.

Tłusty kołnierz

Skóry gładkie o otwartych porach i skóry surowe otrzymują z czasem w obrębie kołnierza i na szwach tzw. plamy tłuszczu. Poprzez stały kontakt skóry człowieka tłuszcz i pot przedostały się głęboko w odzież skórzaną. Tego typu zabrudzenia można usunąć tylko przez kompletne czyszczenie. Skóry surowe należy przed praniem w pralce namoczyć w praniu ręcznym lub w praniu z użyciem środka utrwalającego i wstępnie wyczyścić miękką szczoteczką oraz koncentratem do skóry i futra Leder&Fell Waschkonzentrat. W przypadku skór gładkich koncentrat nanieść na skórę zmiękczoną w wodzie lub w środku utrwalającym i przed praniem w pralce dokładnie wyprać.

Świeże plamy na skórach pigmentowych gładkich

Większość skór gładkich jest pokryta warstwą pigmentu. Roztarta kropla wody skrapla się i nie wsiąka. Tego typu skóry można na szczęście łatwo wyczyścić. Usunąć plamy mieszanką z 1:5-1:10 koncentratu Leder&Fell Waschkonzentrat i wody gąbką lub ściereczką. Następnie zakonserwować olejkiem impregnującym do konserwacji skóry Leder Pflege& Imprägnier Öl.

Wsiąknięte plamy na skórach gładkich i surowych

Na skórach gładkich (anilinowych) o otwartych porach i skórach surowych plamy łatwo wsiąkają. Świeże plamy tłuszczu i oleju można łatwo usunąć stosując rozpuszczalnik do tłuszczy w sprayu. Plamy pochodzenia wodnego (Cola, kawa, piwo itd.) nie dają się tak łatwo usunąć. Najczęściej plama się powiększa. W takim wypadku zaleca się zawsze kompletne pranie zgodnie z instrukcją.

Brud na skórach surowych

Kurz i brud można przy odrobinie szczęścia usunąć przy pomocy szczoteczki lub gumki do nubuku.

Plamy z atramentu z długopisu

Na skórach surowych i gładkich należy najpierw kilkakrotnie nakleić taśmę krepową i szybkich ruchem zdjąć. W ten sposób usunie się jeszcze płynny atrament, nie powodując większego uszkodzenia. Na skórach pigmentowych gładkich należy usunąć resztki plam przy pomocy firmowego korektora do usuwania farb. Na skórach surowych resztki plam powinno się usunąć ostrożnie szlifierką. Należy zawczasu zakończyć zabieg i nigdy nie oczekiwać pełnego usunięcia plamy!Ten krótki opis podaje tylko niewielką część możliwych problemów. Dla wszystkich plam i zabrudzeń obowiązuje zasada: Po zauważeniu, że skóra nie daje się wyczyścić, należy zakończyć i zapytać o radę w naszej firmie. Często szkody powstałe w wyniku niefachowych prób czyszczenia są większe niż pierwotnie!

Udostępnij tą poradę/wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *