Farbowanie odzieży skórzanej

odzież skórzana
Farbowanie odzieży skórzanej
3.89 (77.78%) 9 głos(ów)

Na pigmentowych skórach gładkich powstają z czasem w wyniku użytkowania zadrapania i zadarcia. Takie uszkodzenia farby w przypadku skór jednokolorowych można bardzo łatwo usunąć, stosując farbę do skór wyrównującą kolor.

Skóry zabrudzone należy przed odświeżeniem farby miejscowo lub całościowo wyczyścić. Po użyciu farby tonującej na nowo zakonserwować skórę olejem konserwującym do skór i chronić przed dalszymi uszkodzeniami farby.

Skóry gładkie o otwartych porach (skóry anilinowe) i skóry szorstkie blakną najczęściej miejscowo. Niestety zwykłymi środkami nie da się zniwelować różnic kolorystycznych. Wymagają one w takich wypadkach specjalistycznej pomocy. Chętnie wykonamy dla Państwa taką usługę. Skór takich nie należy zbyt długo wystawiać na działanie jakiegoś źródła światła, lecz przechowywać w szafie.

Klienci życzą sobie czasami przefarbowanie kolorowych części kombinezonu motocyklowego, kurtki czy spodni na inny kolor. Zmiana koloru jest czasami możliwa, jest to jednak związane z dużym nakładem i bardzo pracochłonne. W wyniku nałożenia farby na skóry gładkie zmieniają się trochę w dotyku, a nie farbowane skóry szorstkie po przefarbowaniu czasami łatwo puszczają kolor. Prace takie mogą być przeprowadzane tylko przez zakłady specjalistyczne.

Udostępnij tą poradę/wpis

Komentarze (8)

 • Albert Reply

  Bardzo dobry tekst, naświetlił mi on trochę sprawę farbowania skóry. Ogólnie chyba będę musiał skorzystać z jednej z waszych usług ze względu na stan mojego „grata” 😛

  9 września 2016 at 12:31
  • Krzysztof Reply

   Służymy pomocą. Nasi doradcy są dostępni. Proszę dzwonić, pisać. W problemach z tapicerką i galanteria skórzaną zawsze pomożemy 🙂

   10 września 2016 at 15:46
 • ryszard Reply

  Witam ja chciałbym zmienic kolor kurtki z zielonkowatej na niebieską czy to możliwe , bo rodzina mówi że ten kolor mi niepasuje i w niej niechodze ,kurtka jest do pasa 3 xxx czy to możliwe i jaki koszt

  2 listopada 2016 at 09:11
 • Szerszeń Reply

  Witam chcialbym sie o cos zapytac ale moze najpierw wytlumacze. Mam kurtke skórzana całą czarną można powiedzieć, że ramoneske. Chcialem przefarbowac skóry na plecach w kształt krzyża i dwóch wyrazów na kolor biały. Czy jest to możliwe? Jeśli tak to czy nie zniszcze takim zabiegiem skóry?

  1 kwietnia 2017 at 19:07
  • Krzysztof Reply

   Taki zabieg jest możliwy, ale w tych miejscach kurtka stwardnieje i zabieg może okazać się nie trwały – im więcej warstw farby tym bardziej jest ona narażona na pękanie.

   3 kwietnia 2017 at 13:20
 • Aneta Reply

  Nareszcie coś konkretnego.Niestety mam taki problem z moją skórą:,jest ona granatowa i ma wstawki bawełniane,również granatowe.Kurtka była odnawiana rok temu i pięknie odzyskała kolor,który zrobił się zielony po roku użytkowania.Nistety wstawki bawełniane nie zostsły ruszone i są one zflaczałe i odbarwione.Nie mam pojęcia co teraz z tym zrobić,czy wyprać?czy zafarbować tę baweł ę?Kurtka kosztowała ponad 1000 zł i trochę mi jej szkoda.Proszę o radę.Miszkam za granicą,ale mogę Ją ewentualnie wysłać

  10 kwietnia 2017 at 17:22
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   Pani Aneto czy mogę prosić o wysłanie zdjęć kurtki, a szczególnie miejsc ze wstawkami granatowymi? Serdecznie proszę o wysłanie ich na adres info@lederzentrum.pl. Postaramy się fachowo doradzić.

   11 kwietnia 2017 at 09:29

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *