zatłuszczone oparcie na kanapie skórzanej

Usuwanie ze skóry tłustych plam

Bardzo często w skórach gładkich o otwartych porach ( skóra anilinowa i semi-anilinowa) występują na skórze ciemne tłuste plamy na wysokości oparcia głowy i na oparciach rąk.

Dotyczy to skór starszych niż 5 lat. Przez okres użytkowania skóra przyjmowała tłuszcze, pot i inne zabrudzenia. Co po wielu latach spowodowało ciemne plamy. Usuwanie tłustych plam ze skóry jeśli przeprowadzamy je we własnym zakresie jest niezwykle ciężkie. Z pomocą może przyjść warsztat specjalistyczny.

Skóra zostanie wyczyszczona, odtłuszczona i na nowo zafarbowana. Chętnie polecimy Państwu zaufany warsztat.

Jeśli profesjonalny warsztat będzie dla Państwa zbyt drogi możecie Państwo użyć produktów, które polepszą optycznie wygląd mebla.

Opis usuwania tłustych plam ze skóry

Benzyną COLOURLOCK należy zmoczyć szmatkę, i przetrzeć mebel co spowoduje odtłuszczenie powierzchni. Następnie Odtłuszczaczem COLOURLOCK spryskujemy czarne plamy. Pozostawiamy środek do pełnego wyschnięcia na powierzchni skóry. Proszek absorbując tłuszcze ciemnieje. Proszek i resztki olei zbieramy odkurzaczem, resztę delikatnie ścieramy wilgotną szmatką nasączoną Benzyną COLOURLOCK.

Procedurę tą powtarzamy do czasu kiedy po kolejnych cyklach nie następuje widoczna poprawa, lub tłusta plama zniknęła całkowicie. Najczęściej czyszczone w ten sposób miejsca są jaśniejsze od pozostałych. Tłuszcz zniszczył farbę na powierzchni skóry. W celu uzyskania wyrównania koloru należy użyć Farby tonującej, która jest dobierana do koloru Państwa mebla indywidualnie.

Miejsce po zabarwieniu należy zakonserwować środkiem Aniline Protector. Co zabezpiecza skórę ponownie przed utrata koloru i ogranicz wchłanianie tłuszczów, co za tym idzie zmniejsza ryzyko powstania ciemnych plam.

plamy na skórze anilinowej
Lekkie plamy - do usunięcia we własnym zakresie
Plama wniknęła w głąb skóry - pomóc może jedynie zakład specjalistyczny
łatwe do usunięcia plamy na anilinie
Mocniejsze zatłuszczenie - usunięcie we własnym zakresie
Takie zatłuszczenia mogą być usunięte jedynie przez specjalistów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *