Pęknięcia skóry i szorstka powierzchnia

Pęknięcia skóry i szorstka powierzchnia

Pęknięcia skóry i szorstka powierzchnia, są bardzo często spotykanymi problemami w wypadku starszych skór. Farby tonujące są bardzo dobrym rozwiązaniem przy usuwaniu tego typu uszkodzeń. Przy mocnych uszkodzeniach jednak zwykle nie wystarczają. Również skóra w płynie nie nadaje się do naprawy uszkodzeń na dużych powierzchniach. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku pojedynczych lub niewielkich rys, zadrapań i dziur.

Dla własnej pewności, czy są to tylko uszkodzenia farby, czy uszkodzenia powierzchni skóry, należy ręką potrzeć w jednym kierunku po powierzchni skóry. Jeżeli odczujemy na ręce szorstką powierzchnię, możemy stwierdzić, że uszkodzona została powierzchnia skóry.
Proszę obejrzeć zdjęcia poniżej.

Uszkodzenia w farbie są bardzo łatwe do naprawy farbą tonującą. Do mocnych uszkodzeń powierzchni skóry sama farba jednak nie wystarczy. Należy najpierw przetrzeć powierzchnię benzyną COLOURLOCK, a następnie nanieść farbę neutralną, która wypełni wszystkie uszkodzenia na powierzchni. Farbę neutralną nakładamy gąbką lub szmatką i pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie przecieramy skórę Padem szlifującym, aż do całkowitego wygładzenia powierzchni.

Cykl powtarzamy tak długo aż powierzchnia skóry będzie gładka i będziemy zadowoleni z efektu naszej pracy. Po wszystkich zabiegach nanosimy wielokrotnie farbę tonującą. W międzyczasie podsuszamy powierzchnię skóry suszarką do włosów. Po zakończeniu farbowania używamy odpowiedniego protectora.

szorstka powierzchnia
Typowe uszkodzenia przy których farba tonująca nie wystarczy
Farba neutralna jest jedynym rozwiązaniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *