Naprawa dziur i rys w skórze

Naprawa dziur i rys w skórze

Tu pomoże płynna skóra. Szpachla wykorzystywana do wypełniania małych dziur oraz wąskich głębokich przecięć.

Stosowanie:

Miejsce do naprawienia należy najpierw odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Tam, gdzie powierzchnia skóry jest szorstka, należy przeszlifować padem szlifującym. Płynną skórę nanosimy na uszkodzone miejsce i pozostawiamy na około 6 godziny do wyschnięcia.

Proces ten powtarzamy tak długo, aż powierzchnia uszkodzonego miejsca wyrówna się z powierzchnią skóry. Wszystkie nierówności po płynnej skórze możemy usunąć papierem ściernym o gęstości 800. Papier należy lekko nawilżyć środkiem GLD, co spowoduje zmiękczenie powierzchni płynnej skóry i umożliwi jej modelowanie.

Kolor płynnej skóry musi być wyrównany do koloru pozostałej powierzchni skóry. Tu pomoże farba tonująca. Nanosimy ją wielokrotnie, aż do wyrównania koloru, w międzyczasie podsuszamy skórę suszarką do włosów.

Kolor farby tonującej dobieramy naszym Klientom indywidualne.

Dziura, w której brakuje kawałka skóry

Duże dziury i rozdarcia na powierzchniach na których występuje częsty nacisk, musimy najpierw podkleić łatką większa niż uszkodzenie. Następnie wypełnić płynną skórą i całą procedurę powtarzać tak, jak wyżej opisaliśmy.

Długa rysa na powierzchni skóry

Wystające krawędzie i rysy należy najpierw podkleić klejem do skór. Następnie wypełnić płynną skorą, tak jak wyżej opisaliśmy. Jeśli na powierzchniach, gdzie występuje częsty nacisk są głębokie rysy, należy najpierw podkleić je łatką.

Przy bardzo dużych rysach i wysuszonych starych skórach, można co 3-4 cm zszyć razem brzegi skóry, a za pomocą płynnej skóry, zamaskować pozostałe wgłębienia. Szycie musi być wykonane w miejscu, gdzie powierzchnia skóry jest najbardziej stabilna. Przy dużych uszkodzeniach, gdzie skóra jest poddawana dużemu naciskowi, należy uszkodzony kawałek skóry wymienić na nowy.

Płynna skóra

Płynna skóra

Do wypełniania małych dziur i rys na skórze

Benzyna do skóry

Benzyna do skóry

Do odtłuszczania powierzchni skóry

Rozpuszczalnik GLD

Rozpuszczalnik do skór gładkich GLD

Przygotowuje powierzchnię skóry do farbowania

Pad Szlifujący

Pad Szlifujący

Do wyrównywania powierzchni skóry przed farbowaniem

rozdarty boczek fotela skórzanego
Wyraźne pęknięcia na skórze
Przede wszystkim skórę należy wyczyścić
Wyrównywanie skóry Padem szlifującym
Płynną skórę nakładamy równomiernie
Gotowy fotel
Fotel z oldtimera przed renowacją
Odtłuszczanie powierzchni benzyną COLOURLOCK
klej do skóry
Duże rozdarcia należy wcześniej podkleić
Powierzchnię podsuszamy
zestaw tonujący do skóry
Środki do renowacji skóry Lederzentrum

10 komentarzy

 1. na fotelach wyrażne ślady popękania skóry wynikłe z przyczyn leżących po stronie psa,Kolor skóry to ekri.W załączeniu zdjęcia.Proszę o poradę i ewentualne środki do usunięcie zadrapań

  1. Dzień Dobry,

   Panie Henryku w nawiązaniu do Pańskiego zapytania proszę wysłać zdjęcia mebli na adres info@lederzentrum.pl. Nasi konsultanci doradzą odpowiednie środki do przeprowadzenia renowacji. Jednym z produktów będzie na pewno farba tonująca, więc aby dokładnie dobrać kolor na Pańskiej tapicerki konieczne będzie wysłanie do nas próbki skóry (min 2cm2) z mebli. Taką próbkę najłatwiej uzyskać obracając mebel „do góry nogami” i wycinając kawałek z niewidocznego miejsca.

 2. witam 🙂 czy można tez tych srodkow użyc do zadrapań po pazurach kota? sa to malenkie dziurki ale widac troszke ten slad po nich

  1. Oczywiście Mario!

   Produkty przytoczone w artykule służą do usuwania rys po kocich pazurach. Jeśli potrzebujesz dokładnej porady, prosimy przesłać zdjęcia na adres info@lederzentrum.pl Jeden z naszych konsultantów obejrzy fotografię i doradzi najlepsze rozwiązanie 🙂

 3. Dzień dobry , chciałam zapytać czy posiadacie państwo jakiś preparat ratujący rozwarstwienie ekoskóry na siedzisku kanapy .Rozwarstwienie ma wymiar około 6cm x 3cm .Proszę o radę co kupić .

  1. Dzień Dobry,

   jeśli proces rozwarstwiania się już się rozpoczął to nie ma sposobu, aby ten ubytek naprawić. Jedynym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług tapicerskich i wymianę materiału w tym miejscu na nowy.

   Aby taka sytuacja nie zdarzała sie w przyszłości polecamy używanie zestawu do skór ekologicznych -> https://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do-czyszczenia-skor-ekologicznych-i-bycast-p-18.html

   W zestawie znajduje się środek pielęgnujący, który opóźnia proces twardnienia wierzchniej warstwy ekoskóry i znacząco przedłuża żywotność mebla.

 4. Dzień dobry
  Czy można coś poradzić na rozdartą przez psa skórzaną kanapę?
  Rozdarcie jest duże na około 50cm A w niektórych miejscach brakuje materiału

 5. Dzień dobry,
  mąż tak się zaangażował w czyszczenie skórzanej sofy, że zdarł z siedziska górną warstwę lakieru (takie jest wrazenie, gdyż ta sofa stała się matowa w porównaniu z drugą, której nie czyścił z takim zaangażowaniem).
  Czy są jakieś preparaty, które mogą pomóc w tym przypadku?

  1. Dzień Dobry,

   Karolino prawdopodbnie została zdarta wierzchnia warstwa lakieru wykończeniowego i konieczne będzie dofarbowanie i zabezpieczenie tego miejsca. Prosimy o przesłanie fotografii na adres info@lederzentrum.pl. Po obejrzeniu dokumentacji zdjęciowej doradzimy optymalne rozwiążanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *