Jak czyścić wytłaczany Nubuk

fotel z nubuku
Jak czyścić wytłaczany Nubuk
Oceń artykuł

Nubuk – miękka skóra wykończona od strony lica przez oszlifowanie polerujące. W wypadku skór wytłaczanych, na materiale jest dodatkowo wytłoczony ciemniejszy wzór. Jasne, podniesione obszary są skórą szorstką a miejsca z ciemniejszym wzorem są właściwie skórą gładką. Traktujemy jednak takie skóry jak Nubuk.

Skóry te posiadają piękną strukturę oraz są przyjemne i ciepłe w dotyku. Z czasem ich faktura się wyciera, łatwo wchłania tłuszcz, jest podatna na zaplamienie i szybciej traci kolor.

Skóra oszlifowana potrzebuje pielęgnacji już od nowości. Polecamy Państwu nasz środek Anilin Protector. Pielęgnuje on skórę, chroni przed wycieraniem i utratą koloru. Jeśli występuje niebezpieczeństwo powstania plam, skóra powinna zostać zaimpregnowana Impregnatem do Nubuku i weluru. Zaimpregnowanie powinno się odbyć najpóźniej po upływie roku od zakupu, a w trakcie dalszej eksploatacji częściej.

Przy świeżych, zatłuszczonych obszarach lub plamach należy skórę przetrzeć Padem Szlifującym lub Gumką COLOURLOCK. Jednak uwaga!: Czynność tą należy wykonywać ostrożnie.

Przy mocno zatłuszczonych powierzchniach, należy przetrzeć powierzchnię skóry szmatką lekko zwilżoną Benzyną COLOURLOCK. Dzięki temu usuniecie Państwo „świecące” miejsca. Uwaga!: Należy uważać ,a by skóra nie była za mokra, nie trzeć za mocno zawsze zostawiać w międzyczasie powierzchnię do wyschnięcia. Jeśli pokrycia skórzane są ściągane można je prać w ręku, bądź mechanicznie przy użyciu koncentratu do prania Nubuku i Weluru COLOURLOCK. Po takim zabiegu zalecamy zaimpregnowanie.

Świeży tłuszcz, plamy od oleju i obszary mocno zatłuszczone należy usunąć odtłuszczaczem COLOURLOCK. Proszę zwrócić uwagę na materiał informacyjny dotyczący stosowania tego środka.

Przy ciemnych lekko spłowiałych skórach ,mogą Państwo przywrócić kolor za pomocą środka Nubuk Fresh. Z uwagi na dużą wchłanialność nubuku, na odświeżenie jednego kompletu mebli będą Państwo potrzebowali około 1 litra środka tonującego.

Skóry takie jak nubuk są niestety bardzo delikatne. Po czyszczeniu i pielęgnacji nie będą nigdy wyglądały znowu jak nowe. Dzięki polecanym przez nas produktom, mogą Państwo bez problemu przeprowadzić wszelkie zabiegi związane z tymi skórami we własnym zakresie.

Mocne wyblaknięcia i bardzo silne zabrudzenia powinny były zostać usunięte przez wyspecjalizowany warsztat.

odbarwienia nubuk

Wyblaknięty nubuk – do usunięcia Farbą Tonującą

plama nubuk

Plama na wytłaczanym nubuku – usuwamy padem szlifującym

lekko zatluszczony nubuk

Lekkie zatłuszczenia usuwamy przy użyciu odtłuszczacza COLOURLOCK

nubuk mocne zatłuszczenie

Mocno zatłuszczony nubuk – nigdy nie będzie wyglądał, jak nowy

Udostępnij tą poradę/wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *