Czyszczenie skóry antycznej, wycieranej ewentualnie kompletów Chesterfield

Czyszczenie skóry antycznej, wycieranej ewentualnie kompletów Chesterfield
5 (100%) 2 głos(ów)

Charakterystyczne dla kompletów Chesterfield czy skór antycznych jest stosowanie dwóch kolorów. Na odcień jaśniejszy nakłada się często warstwę ciemniejszą. Efekt starcia jest zamierzony i nadaje skórze typowe wrażenie wiekowości. Skórę taką nazywa się wycieraną.

CZYSZCZENIE

Skóry antyczne mają często wszyte guziki. W ich obrębie i na zakładkach zbiera się brud. Miejsca te należy ostrożnie wyczyścić odkurzaczem i miękką szczoteczką. W przypadku większych zabrudzeń należy skórę wyczyścić środkiem SoftClean. W niektórych skórach Chesterfield nakładana farba nie jest wodoodporna i można ją łatwo usunąć. W takim wypadku należy ostrożnie odtłuścić skórę Benzyną COLOURLOCK i skorygować kolor.

USUWANIE ŚLADÓW UŻYTKOWANIA

Często dochodzi do starcia nałożonej farby. W szczególności w okolicy oparć i siedzeń farba z czasem zupełnie schodzi. Można ją odnowić Farbą tonującą. W przypadku skór o dużym połysku należy zastosować Farbę tonującą z połyskiem. Nanosi się ją równomiernie gąbką na skórę i podsusza suszarką. Warstwa ta może być trochę ciemniejsza. Po dokładnym wysuszeniu nadmiar należy zebrać przy pomocy Padu szlifującego. Dzięki temu miejsca te stają się jaśniejsze, a lico skóry ciemniejsze. Technikę tę należy sprawdzić – jeśli jest to możliwe – najpierw na niewidocznym miejscu. Jest ona wbrew pozorom bardzo prosta. Większe zadrapania lub pęknięcia można naprawić używając Płynnej skóry.

PIELĘGNACJA

Skóry antyczne, w których wystąpił już ubytek farby, należy konserwować środkiem LV Protector. Zabezpiecza on powierzchnię i zmniejsza dalsze ścieranie farby. Następnie skórę matową należy ponownie konserwować środkiem Leder Protector, a skóry błyszczące środkiem Elephant Lederfett. Dzięki temu skóra będzie elastyczna i piękna. Profesjonalną konserwację można zlecić też zakładom specjalistycznym.

sofa chesterfield

Typowa patyna na komplecie Chesterfield

skóra antyczna

Widoczny czarny nalot w strukturze – patyna

wytarte meble chesterfield

Wytarta patyna na zagłówku

wytarcia w farbie w skórze antycznej

Wytarcie farby – odświerzenie tylko farbami tonującymi

Udostępnij tą poradę/wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *