Czyszczenie skóry antycznej, wycieranej ewentualnie kompletów Chesterfield

Czyszczenie skóry antycznej, wycieranej ewentualnie kompletów Chesterfield

Charakterystyczne dla kompletów Chesterfield czy skór antycznych jest stosowanie dwóch kolorów. Na odcień jaśniejszy nakłada się często warstwę ciemniejszą. Efekt starcia jest zamierzony i nadaje skórze typowe wrażenie wiekowości. Skórę taką nazywa się wycieraną.

Czyszczenie

Skóry antyczne mają często wszyte guziki. W ich obrębie i na zakładkach zbiera się brud. Miejsca te należy ostrożnie wyczyścić odkurzaczem i miękką szczoteczką. W przypadku większych zabrudzeń należy skórę wyczyścić środkiem SoftClean. W niektórych skórach Chesterfield nakładana farba nie jest wodoodporna i można ją łatwo usunąć. W takim wypadku należy ostrożnie odtłuścić skórę Benzyną COLOURLOCK i skorygować kolor.

Usuwanie śladów użytkowania

Często dochodzi do starcia nałożonej farby. W szczególności w okolicy oparć i siedzeń farba z czasem zupełnie schodzi. Można ją odnowić Farbą tonującą. W przypadku skór o dużym połysku należy zastosować Farbę tonującą z połyskiem. Nanosi się ją równomiernie gąbką na skórę i podsusza suszarką. Warstwa ta może być trochę ciemniejsza. Po dokładnym wysuszeniu nadmiar należy zebrać przy pomocy Padu szlifującego. Dzięki temu miejsca te stają się jaśniejsze, a lico skóry ciemniejsze. Technikę tę należy sprawdzić – jeśli jest to możliwe – najpierw na niewidocznym miejscu. Jest ona wbrew pozorom bardzo prosta. Większe zadrapania lub pęknięcia można naprawić używając Płynnej skóry.

Pielęgnacja

Skóry antyczne, w których wystąpił już ubytek farby, należy konserwować środkiem LV Protector. Zabezpiecza on powierzchnię i zmniejsza dalsze ścieranie farby. Następnie skórę matową należy ponownie konserwować środkiem Leder Protector, a skóry błyszczące środkiem Elephant Lederfett. Dzięki temu skóra będzie elastyczna i piękna. Profesjonalną konserwację można zlecić też zakładom specjalistycznym.

sofa chesterfield
Typowa patyna na komplecie Chesterfield
skóra antyczna
Widoczny czarny nalot w strukturze - patyna
wytarte meble chesterfield
Wytarta patyna na zagłówku
wytarcia w farbie w skórze antycznej
Wytarcie farby - odświerzenie tylko farbami tonującymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *