Czyszczenie skór anilinowych

czyszczenie skór anilinowych
Czyszczenie skór anilinowych
5 (100%) 4 głos(ów)

Skóry anilinowe są farbowane na wskroś bez wierzchniej warstwy pigmentu. Mają otwarte pory. Natychmiast chłoną wilgoć, która powoduje ciemnienie skóry. Zaletą są przyjemny, ciepły dotyk i piękna struktura. Z czasem skóry te bardziej się błyszczą, łatwo plamią i szybko blakną.

CZYSZCZENIE NOWYCH SKÓR ANILINOWYCH

Nowe skóry wymagają szczególnej ochrony. COLOURLOCK Aniline Cream jest intensywnym środkiem pielęgnacyjnym do skór gładkich, o otwartych porach. Przy regularnym stosowaniu ma silne działanie impregnujące, chroni przed plamami i szybkim zabrudzeniem. Usunięcie ze skóry plam starych, jest najczęściej niemożliwe bez pomocy zakładu specjalistycznego. Zapobieganie zaplamieniom jest więc bardzo ważne.

CZYSZCZENIE STARYCH SKÓR ANILINOWYCH

Starsze, lekko wyblakłe i porysowane skóry anilinowe mogą zostać odświeżone za pomocą farb tonujących. Skóra z powrotem nabiera swojego pierwotnego koloru. Obszar, na których przeprowadzamy renowację należy przed zabiegiem odtłuścić za pomocą Benzyny COLOURLOCK.

Przy mocno poplamionych i spłowiałych skórach anilinowych zalecamy powierzyć czyszczenie skóry zakładowi specjalistycznemu. Produkty stosowane w handlu detalicznym mogą nie rozwiązać takich problemów. Plamy stają się nieraz jeszcze bardziej widoczne i trudniejsze do usunięcia. Z chęcią udzielimy Państwu informacji o kompetentnych zakładach zajmujących się czyszczeniem skóry.

Najczęstszym przypadkiem zabrudzeń przy porowatych otwarty skórach gładkich (skóra anilinowa i semianilinowa) jest występowanie ciemnych tłustych plam w okolicach zagłówków i poręczy mebla. Przez wiele lat skóra wchłaniała tłuszcz i pot wgłąb swojej struktury.

Jak poznać rodzaj skóry ?

anilina wyblaknięcia

Bardzo mocne wyblaknięcia – do usunięcia przez profesjonalistów

patyna na skórze anilinowej

Nowa i stara skóra anilinowa – widoczna patyna

zatłuszczona anilina

Mocne zatłuszczenie – metoda usuwania jest opisana poniżej

plama na anilinie

Plama wniknęła w powierzchnię skóry – nie da się jej usunąć za pomocą środka czyszczącego.

CZYSZCZENIE TŁUSTYCH PLAM

To optycznie bardzo nie ładne plamy, nie dadzą się całkowicie usunąć we własnym zakresie. Usuniecie takich plam mogą Państwo zlecić tylko specjalnemu zakładowi . Skóra zostanie odtłuszczana a następnie na nowo zafarbowana. Jeśli ze względu na wysokie koszty nie zdecydują się Państwo na fachową naprawę, zalecamy następujące sposoby postępowania:

Na wstępie miejsca zatłuszczone należy lekko przetrzeć szmatką nasączoną Benzyną COLOURLOCK. Należy doprowadzić do stanu, w którym tłuszcz lekko się rozpuści. . Następnie muszą Państwo zatłuszczone obszary potraktować Odtłuszczaczem COLOURLOCK. Środek wnika do środka skóry absorbując tłuszcz, który następnie wiąże się z proszkiem. Pozostawiamy biały proszek do wyschnięcia. Proszek należy zebrać odkurzaczem a resztę ostrożnie zetrzeć szmatką. Proces należy powtarzać do czasu, kiedy przestaną Państwo widzieć zadowalającą poprawę, lub plama zostanie usunięta.

plamy na skórze anilinowej

Usunięcie plam we własnym zakresie jak najbardziej możliwe

mocno zatłuszczona anilina

Za dużo tłuszczu dostało się do powierzchni skóry – wskazane czyszczeni w zakładzie profesjonalnym

Tłuste obszary stają się po oczyszczeniu często jaśniejsze lub ciemniejsze niż reszta skóry. Oznacza to, że tłuszcze w tych miejscach związały pigmenty w skórze. W miejscach tych należy odświeżyć i zrównoważyć kolor przy pomocy Farb tonujących. Dodatkowo zredukują Państwo za ich pomocą ryzyko nowych zatłuszczeń. W końcowej fazie powinni Państwo zabezpieczyć skórę naszym środkiem Aniline creame. Pielęgnację zaleca się dla całego zestawu. Zabiegi pielęgnacyjne należy stosować regularnie co 3 miesiące.

łatwe do usunięcia plamy na anilinie

Usunięcie plam we własnym zakresie jak najbardziej możliwe

Plamy na skórze anilinowej do usunięcia tylko w warsztacie profesjonalnym

W takich wypadkach pomóc może tylko specjalista

Udostępnij tą poradę/wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *