Czyszczenie i pielęgnacja skór Buffalo

Czyszczenie i pielęgnacja skór Buffalo

Skóry bydlęce występują często pod nazwą skóry Buffalo (Bufalo), bawole lub skóry wołowe . Skóry te posiadają startą naturalną strukturę powierzchni w wyniku czego, skóra nabiera szczególnego, aksamitnego wyglądu. Skóry te mają otwarte pory. Powierzchnia skóry Buffalo wchłania wilgoć, powodując ciemnienie skóry. Zaletami są: przyjemny, ciepły dotyk i piękna struktura. Skóra bydlęca jest wytrzymała i długowieczna. Z czasem jednak bardziej się błyszczy, łatwo plami i szybko traci kolor.

Nowe skóry Buffalo należy pielęgnować środkiem Anilin Protector. Pielęgnuje on skórę i chroni przed wyschnięciem i blaknięciem. Jeśli podczas użytkowania, Państwa meble są szczególnie narażone na zaplamienie, skóra powinna być dodatkowo zaimpregnowana. Zabieg ten, należy wykonać nie później niż po roku, od daty zakupu mebla, a w trakcie dalszego użytkowania częściej.

W wypadku wystąpienia zaplamień i wytarć, do czyszczenie i pielęgnacji skór Buffalo należy stosować Zestaw do pielęgnacji skór szorstkich. Skóra stanie się przez to znowu czysta i bardziej zadbana. Zalecamy też zaimpregnowanie skóry specjalnym impregnatem. Skóra bawola jest niestety skórą delikatną i po oczyszczeniu i zabiegach pielęgnacyjnych, nie wygląda już jak nowa. Jeśli chodzi o skóry Buffalo, przygotowaliśmy dla Państwa ,kompletną kolekcję do samodzielnego czyszczenia i pielęgnacji.

Tłuste obszary należy dodatkowo, ostrożnie odtłuścić za pomocą Benzyny COLOURLOCK. Świeży tłuszcz , plamy od oleju należy usunąć Odtłuszczaczem COLOURLOCK. Proszę zwrócić uwagę na materiał informacyjny dotyczący stosowania tego środka.

Przy ciemnych, lekko spłowiałych skórach, mogą Państwo przywrócić kolor za pomocą Farby tonującej Nubuk Fresh – Odcień dla skóry Buffalo. Przed tym zabiegiem zatłuszczone obszary należy odtłuścić za pomocą Benzyny COLOURLOCK ! Na odświeżenie jednego kompletu mebli, będą Państwo potrzebowali około 1 litra środka tonującego. Skóry Buffalo silnie wchłaniają pigment.

Usuniecie bardzo mocnych zabrudzeń, silnych zatłuszczeń, należy zlecić zakładowi specjalistycznemu. Lederzentrum oferuje takie usługi. Prosimy o kontakt.

skóra buffalo
Buffalo plamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *