Czyszczenie i pielęgnacja Alkantary i innych materiałów

Czyszczenie i pielęgnacja Alkantary i innych materiałów

Materiały takie jak Alkantara (Alcantara) lub Amaretta są materiałami z ultramikrofazy (materiałami syntetycznymi), przypominającymi skórę. Wygląd i dotyk są takie jak skóry surowej. Czyszczenie i pielęgnacja Alkantary polega na regularnym odkurzaniu i przecieraniu wilgotną ściereczką. W przypadku plam i zwykłych zabrudzeń można stosować Środek do czyszczenia tkanin COLOURLOCK. Nadaje on się świetnie do Alkantary stosowanej w meblach i samochodach.

Plamy na alkantarze

Świeże plamy na Alkantarze najlepiej usuwać od razu czystą, łatwo wchłaniającą ściereczką. Nie wcierać. W żadnym wypadku nie trzeć zbyt mocno, aby nie doprowadzić do zmiany wyglądu wierzchniej warstwy. W przypadku większych plam należy czyścić od szwu do szwu. Tłuste zabrudzenia i plamy można ostrożnie czyścić Benzyną COLOURLOCK.

Zawsze należy najpierw wypróbować środek w niewidocznym miejscu i sprawdzić, jak działa w reakcji z materiałem. Aby zmniejszyć w przyszłości ryzyko zabrudzenia i powstawania plam, należy stosować Impregnat do tkanin COLOURLOCK. W przypadku Alkantary należy bardzo ostrożnie obchodzić się z gorącem. Żar z papierosa powoduje na przykład nieodwracalne zniszczenia.

Regularnie otrzymujemy zapytania dotyczące supełków i sfilcowania. Poza zmianą tapicerki nie ma zazwyczaj innego rozwiązania. Istnieją zakłady specjalistyczne, które radzą sobie z tym problemem metodą golenia na sucho lub usuwania. Nie zawsze jest to możliwe i można czynić takie próby, jeśli nie ma już nic do stracenia.

Alcantara
Nie powinno się tak długo czekać do pierwszego czyszczenia
Dziury wypalonej w Alkantarze nie da się zreperować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *