Czyszczenie i pielęgnacja nubuku i weluru

Czyszczenie i pielęgnacja nubuku i weluru

Spis treści

Nubuk i welur

Nubuk i welur charakteryzują się podszlifowaną wierzchnią warstwą, dzięki czemu uzyskują w mniejszym, bądź większym stopniu aksamitną powierzchnię (przypominającą zamsz). Często skóry te nazywa się szorstkimi. Skóry te posiadają piękną strukturę oraz są przyjemne i ciepłe w dotyku. Z czasem ich faktura wyciera się, łatwo wchłania tłuszcz, jest podatna na zaplamienie i szybciej traci kolor.

Skóra szorstka

Skóra szorstka potrzebuje pielęgnacji już od nowości. Polecamy Państwu nasz środek Aniline Protector. Pielęgnuje on skórę, chroni przed wycieraniem i blaknięciem. Jeśli występuje niebezpieczeństwo powstania plam, skóra powinna zostać zaimpregnowana Impregnatem do Nubuku i weluru. Zaimpregnowanie powinno odbyć się najpóźniej po upływie roku od zakupu, a w trakcie dalszej eksploatacji – częściej.

W wypadku wystąpienia zaplamień i wytarć, do czyszczenia i pielęgnacji należy stosować Zestaw do pielgnacji Nubuku i Weluru. W jego skład wchodzą Pad do szlifowania i specjalna Guma do Nubuku. Za ich pomocą można czyścić i odnawiać powierzchnię skóry. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się równomiernie wytarta oraz odzyskuje swoją aksamitność. Środki czyszczące na bazie wody są w wypadku nubuku mało efektywne. Jeśli skóra zamoknie, działanie środka czyszczącego jest niewielkie i powstaje ryzyko zacieków.

W takim przypadku prosimy o kontakt z naszymi konsultantami.

Lekko zatłuszczony Nubuk nadający się do samodzielnego wyczyszcznia
Bardzo mocne zatłuszczenia. Naprawa tylko w zakładzie specjalistycznym

Przy ciemnych, lekko zatłuszczonych obszarach , przy których ścieranie powierzchni Padem Szlifującym nie wystarcza, należy przetrzeć lekko zwilżoną szmatką powierzchnię skóry Benzyną COLOURLOCK. Dzięki temu usuniecie Państwo „świecące” miejsca.

Uwaga!: Należy uważać ,aby skóra nie była zbyt mokra, nie trzeć za mocno, zawsze zostawiać w międzyczasie powierzchnię do wyschnięcia.Świeży tłuszcz , plamy od oleju i obszary mocno zatłuszczone należy usunąć Odtuszczaczem COLOURLOCK.

WAŻNE! Proszę zwrócić uwagę na materiał informacyjny, dotyczący stosowania tego środka.Przy ciemnych, lekko spłowiałych skórach, mogą Państwo przywrócić kolor za pomocą środka

Nubuk Fresh. Z uwagi na dużą wchłanialność nubuku, na odświeżenie jednego kompletu mebli będą Państwo potrzebowali około 1 litra środka tonującego.

Skóry takie jak: nubuk czy welur są niestety bardzo delikatne Po czyszczeniu i pielęgnacji nie będą nigdy wyglądały znowu jak nowe. Dzięki polecanym przez nas produktom, mogą Państwo bez problemu przeprowadzić wszelkie zabiegi związane z tymi skórami we własnym zakresie.

Mocne wyblaknięcia i bardzo silne zabrudzenia powinny zostać usunięte przez wyspecjalizowany warsztat.

przebarwienia nubuk
Mocne odbarwienia mogą być usunięte jedynie przez zakład specjalistyczny
farbowanie nubuku
Farbowanie nubuku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *