Renowacja tolexu i wzmacniaczy gitarowych

Renowacja tolexu i wzmacniaczy gitarowych
Renowacja tolexu i wzmacniaczy gitarowych
Oceń artykuł

Wzmacniacze do gitar i inne produkty z branży muzycznej są często obciągnięte materiałami o czarnym licu (np. Tolex). Na skutek ciągłego transportu i użytkowania z czasem widoczne są na nich ślady użytkowania. Jeśli nie są one zbyt mocne, można je odświeżyć.

Jeśli farba jest uszkodzona, można nadać materiałowi lepszy odcień, stosując farbę tonująca do skóry. Warunkiem jest jednak dokładne wyczyszczenie i odtłuszczenie powierzchni. Do tego celu należy użyć benzyny do skóry . Szorstkie miejsca przed farbowaniem należy wygładzić przy pomocy padu szlifującego.

Farbę tonująca do skóry nanosi się gąbką, ruchem okrężnym albo punktowym. Poszczególne warstwy należy wysuszyć suszarką, aby uzyskać konieczne pokrycie. Widoczną nieregularną warstwę można bez problemu ponownie wyrównać przy pomocy padu szlifującego, następnie dopasować odcień, stosując powtórnie farbę tonującą.

Materiał luźno odstający można przykleić naszym klejem do skóry. Niezbyt duże rysy czy pęknięcia można naprawić za pomocą płynnej skóry. Po wyschnięciu płynna skóra jest błyszcząca. Różnicę w połysku można wyrównać przy pomocy farby tonującej.W wyniku tych zabiegów skóry nie będą jak nowe, ale będą znacznie lepiej wyglądały. Jeśli osiągnięty efekt jest niezadowalający, należy powierzyć konserwację zakładowi renowacji skór.

fender Tolex

uszkodzenia wytarcia koloru i tłoczenia

Fender obity tolexem po renowacji

efekt końcowy

Udostępnij tą poradę/wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *