Skóry gładkie o wysokim połysku

Skóry gładkie o wysokim połysku

Skóry gładkie o wysokim połysku wykorzystuje się do produkcji butów i toreb. Konserwacja ich przebiega inaczej niż normalnych skór gładkich. Tłuszcz do skóry czy mleczko nie są dla tego rodzaju skór właściwym sposobem pielęgnacji.

Klienci często zadają pytanie, dlaczego skóry te są bardziej wrażliwe od innych. Wierzchnia warstwa skór o wysokim połysku jest bardzo wrażliwa na zadrapania i uszkodzenia. Zazwyczaj nosi się skóry o wysokim połysku czy skóry lakierowane tylko na specjalne okazje. Skóry takie nie niszczą się wtedy zbyt mocno i mniej widoczne są na nich ślady użytkowania. Obecnie wykorzystywane są na co dzień torby i buty, wykonane z tych rodzajów skór. Odpowiednio szybciej dochodzi na nich do nieestetycznych zmian. Wrażliwość innych skór gładkich jest podobna, ale ich miękkość i matowy wierzch utrudniają powstawanie uszkodzeń czy też optycznie nie są one tak widoczne. Wzrok szybciej dostrzeże różnice na skórach z połyskiem niż na matowych. Na skórach o wysokim stopniu połysku należy unikać przede wszystkim zadrapań.

Zabrudzone skóry o wysokim połysku można wyczyścić ściereczką i ewentualnie zakonserwować środkiem Pronto Classic. Produkt ten nadaje się doskonale do tego rodzaju skór i polecany jest przez firmy Aigner i Bree. Mimo to: zawsze przetestować najpierw w niewidocznym miejscu!

Jeśli na wierzchniej warstwie doszło już do zadrapań, to wyżej opisany zabieg jest niewystarczający. Uszkodzenia takie należy naprawić, stosując środek Hochglanz Protector.

Hochglanz Protector jest środkiem utrwalającym do tych skór, wyrównującym mniejsze zadrapania i uszkodzenia w lakierze. Środek ten nie jest dostępny w sklepie, należy go zamówić telefonicznie lub pocztą elektroniczną E-Mail. Większe zadrapania są trudno usuwalne. Takie prace przeprowadzamy w naszym zakładzie. Nie wszystkie uszkodzenia dają się niestety naprawić.

Zastosowanie: Środek utrwalający do skór o wysokim połysku Hochglanz Protector nanieść przy pomocy miękkiej ściereczki na skórę. Pozostawić przez krótki czas do wyschnięcia. Następnie nadmiar środka wypolerować przy pomocy miękkiej ściereczki do chwili uzyskania wysokiego połysku. Zabieg ewentualnie kilkakrotnie powtórzyć. Wielokrotnie przeprowadzone zabiegi poprawiają efekt. Skóry o wysokim połysku są niezwykle wrażliwe na rozpuszczalniki. Są one składnikiem niektórych środków czyszczących, konserwujących i produktów w aerozolu. Rozpuszczalniki powodują matowienie wierzchniej warstwy i pozostawiają wyraźne, brzydkie plamy. Prawie całkowicie można je usunąć, stosując Hochglanz Protector. Konieczne jest jednak kilkakrotne użycie tego środka.

Często na skórach o wysokim połysku dochodzi do zadrapań. Wyglądają one tak, jak gdyby została usunięta wierzchnia warstwa farby i widoczne było jaśniejsze podłoże (najczęściej białe). Większość tych uszkodzeń polegały na starciu się lakieru. Jeśli zadrapania skór o wysokim połysku sięgają do lakierowanej warstwy, dochodzi często do zabarwień. Zadrapania wyglądają wtedy jak jasne pasy. Farbę z tych zadrapań można usunąć tylko stosując benzynę do skóry. Jest to specjalny rozpuszczalnik, nie powodujący matowienia skóry o wysokim połysku. Minimalne różnice można zupełnie zniwelować środkiem Hochglanz Protector. Działanie benzyny do czyszczenia należy sprawdzić najpierw w niewidocznym miejscu.

Renowację bardzo zniszczonych toreb możemy przeprowadzić w naszym zakładzie. Niemożliwe jest jednak przywrócenie oryginalnego połysku. Połysk będzie równomierny, ale nie lustrzany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *