Częste pytania

Skóra jest materiałem naturalnym i niepowtarzalnie pięknym poprzez swoje typowe nieprawidłowości: zróżnicowaną fakturę, błędy pigmentu, blizny, zadrapania czy zmarszczki . Skóra jest z natury materiałem bardzo wytrzymałym i długowiecznym. Mimo to, z czasem zużywa się, blaknie, staje się sucha i traci elastyczność. Bardzo często mamy też w wypadku skóry do czynienia z uszkodzeniami. Wszelkiego rodzaju plamy, zadrapania, zarysowania, uszkodzenia spowodowane działaniem wody czy temperatury, w znacznym stopniu ograniczają długotrwałe użytkowanie skór.

Lederzentrum wyspecjalizowało się w usuwaniu tego typu uszkodzeń i ich zapobieganiu.

Są cztery duże dziedziny, w których skóra występuje w codziennym użytkowaniu:

  • meble skórzane
  • skórzane wyposażenie pojazdów
  • odzież skórzana
  • buty

Prawie każdy zna te rodzaje skóry, ale mało kto, odróżnia odmienne rodzaje skóry i umie wybrać właściwy rodzaj czyszczenia, pielęgnacji lub renowacji.

W dziale tym umieściliśmy rozwiązania najczęściej spotykanych problemów występujących w użytkowaniu skóry. Jeśli czyszczenie skóry i pielęgnacja skóry były dla Państwa do tej pory problemem, strona jest dedykowana właśnie dla Was.

W najbliższym czasie dział będzie sukcesywnie rozbudowywany i wzbogacany o nowe porady i fotografie.

Wyroby skórzane

Porady dotyczące czyszczenia, pielęgnacji i renowacji
Renowacja skóry

Renowacja skóry

Renowacja skóry jest zabiegiem jak najbardziej wykonalnym. Skóra jest materiałem długowiecznym i łatwo poddaje się naprawom. Lederzentrum renowacją skór zajmuje się od ponad 15 lat. (więcej…)

Renowacja mebli skórzanych

Rabat 10% – sprawdź usługę

meble