Farbowanie skórzanej tapicerki samochodowej

Farbowanie skórzanej tapicerki samochodowej
Farbowanie skórzanej tapicerki samochodowej
4.25 (85%) 4 głos(ów)

Farbowanie, renowacja i naprawa skórzanej tapicerki samochodowej nie jest trudna przy użyciu środków Lederzentrum. Problem wycierania się farby w szczególności dotyczy wejścia od strony kierowcy. Oryginalna farba ulega mocnemu wycieraniu, a z czasem odpada. Można ten problem jednak rozwiązać.

FARBOWANIE TAPICERKI

Do farbowania tapicerki polecamy Państwu zakup podstawowego zestawu tonującego w skład którego wchodzi:

 

W przypadku widocznych zabrudzeń należy wyczyścić skórę środkiem czyszczącym Soft Clean. Jeśli zabrudzenia znajdują się głównie w licu, należy użyć Szczoteczki do czyszczenia skóry COLOURLOCK.

RENOWACJA TAPICERKI

Miejsca przeznaczone do renowacji lub farbowania należy dodatkowo odtłuścić benzyną COLOURLOCK w celu lepszej przyczepności środków renowacyjnych. Środek czyszczący skórę Soft Clean usuwa dobrze brud, ale nie usuwa wcześniej naniesionych olei, wosków i silikonów, zawartych w wielu środkach konserwujących. Substancje te powodują gorszą przyczepność i gorsze działanie Farb Tonujących, lub Płynnej Skóry.

Szorstkie miejsca powstałe w wyniku wytarcia należy przed naprawą, lub barwieniem wygładzić przy pomocy Padu Szlifującego. Należy robić to bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić przy tym powierzchni skóry i nici, którymi zszyta jest skóra na siedzeniu. Jeśli zachodzi potrzeba usunięcia, starej farby, która nie trzyma się dobrze powierzchni zalecamy użycie rozpuszczalnika GLD. Po naniesieniu wzrusza on stare wykończenie farby i poprawia przyczepność środków naprawczych.

Miejsca, na których doszło do starcia farby i suchych pęknięć, farbę oryginalną odświeża się Farbami Tonującymi. W miejscach największych różnic kolorystycznych należy kilkakrotnie nakładać barwnik w międzyczasie podsuszając powierzchnię suszarką. Ponieważ barwnik w związku z zawartym w nim środkiem wiążącym wykazuje lekkie działanie wypełniające, uszkodzenia wierzchniej warstwy znikną prawie zupełnie.

Przed dalszym intensywnym użytkowaniem należy zastosować jeszcze środek Leder Versiegelung – utrwalacz do skór w obrębie drzwi i siedzisk. Dzięki temu zmniejszy się ścieranie (boki włazów siedzeń sportowych i wysokie boczki siedzeń).

Farbę według wzoru klienta dobieramy pod indywidualne zamówienia. Jest to zawsze najpewniejszy sposób dobrania farby. Należy wyciąć kawałek skóry pod siedzeniem lub za okładziną. Powierzchnia wielkości paznokcia kciuka jest wystarczająca. Można też wysłać zagłówek, osłonę przeciwsłoneczną, okładzinę lub pokrywę. Będą oczywiście zwrócone.

Jak wykonać renowacje skórzanej tapicerki samochodowej

Farby tonujące oferujemy w 46 standardowych kolorach. Jeśli poszukiwana farba nie znajduje się na karcie kolorów, potrzebny jest wzór lub nazwa farby producenta. Zdjęcia karty kolorów przedstawione w internecie nie oddają wiernie kolorów farb. Kartę na życzenie prześlemy Państwu drogą listowną. Można też zapytać w salonie samochodowym o nazwę farby na podstawie numeru nadwozia. Jeśli kolor ten znajduje się w naszej bazie, możemy go dobrać na takiej podstawie.

Większe zadrapania, suche pęknięcia i niewielkie rysy można naprawić stosując Płynną Skórę lub Farbę neutralną. Należy przestrzegać wskazówek podanych w osobnym tekście.

Farby Tonujące po nałożeniu należy zabezpieczyć środkiem Leder Versiegelung, który zabezpiecza i konserwuje skórę.

Aby lepiej zachować efekt renowacji, należy podczas dalszej eksploatacji właściwie pielęgnować skórę. W tym celu zalecamy stosować zestaw do pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej.

Dzięki działaniu filtrów UV chroni się wierzchnią warstwę starych i wartościowych skór przed płowieniem. Poza tym skórze nadaje się gładkość i miękkość. Poprzez regularną pielęgnację podwyższa się wyraźnie żywotność skóry.

Ważne: Regularna oszczędna pielęgnacja jest dla skóry lepsza niż rzadka i nadmierna! Fotel kierowcy należy konserwować co 3 miesiące, resztę części skórzanych co 6 do 12 miesięcy.

Kabriolety należy konserwować środkiem Elephant Lederfett. Środek ten ma silnie działanie impregnujące, zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi i zapobiega tworzeniu się pleśni.

Skóra dzięki naszym produktom nie stanie się nowa, ale wszystkie miejsca, rzucające się w oczy z powodu zniszczenia, staną się niewidoczne lub prawie niewidoczne. Skóra będzie wyglądała jak bardzo dobrze utrzymana stara skóra. Jeśli wynik ten wyda się Państwu niezadowalający, mogą nam Państwo zlecić profesjonalną renowację.

tapicerka w oldtimerze

zalecane gruntowne czyszczenie środkiem Soft Clean


brud w tytłoczeniu

przy usuwaniu takich zabrudzeń przydaje się szczoteczka COLOURLOCK


czyszczenie skóry

zabrudzenia należy wyczyścić płynem Soft Clean


przygotowanie do farbowania

powierzchnię przed nakładaniem płynnej skóry i farbowaniem należy odtłuścić Benzyną COLOURLOCK


szlifowanie skóry

Powierzchnię należy wygładzić padem szlifującym


płynna skóra

Rysy i pęknięcia moga Państwo zamknąć i ustabilizować przy pomocy Płynnej skóry

farbowanie skóry

Farby tonujące odświerzą kolor. Posiadamy je w 46 podstawowych kolorach. Mieszamy też farby na podstawie wzoru


ochrona skóry

Leder Versiegelung chroni skórę przed wycieraniem


nakładanie wosku na skórę

Wosk COLOURLOCK Elephant Lederfet zapewnia ochronę przed warunkami atmoswerycznymi. Polecamy go do aut cabrio


skórzana tapicerka Jaguar

Efekt końcowy renowacji

Udostępnij tą poradę/wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *