Usuwanie plam z długopisu plam z atramentu

3.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (12 Votes)
Usuwanie plam z długopisu plam z atramentu - 3.5 out of 5 based on 12 votes

 

Usuwanie plam z długopisu na skórach gładkich należy rozpocząć od upewnienia się, co do rodzaju posiadanej przez Państwa skóry. Skóry gładkie mają na powierzchni warstwę farby. Roztarta kropla wody nie wsiąka w skórę. Plamy spowodowane długopisem można usunąć stosunkowo łatwo. Należy wziąć taśmę z krepy (taką jak przy oklejaniu malowanych powierzchni), i nakleić ją na kreski (przedtem wypróbować na niewidocznym miejscu). Ostrożnie zdjąć taśmę. Jeśli na taśmie pozostają niebieskie ślady, należy kontynuować wywabianie długopisu z użyciem świeżej taśmy tak długo, aż przebarwienia przestaną się pojawiać. W ten sposób usuwa się nadmiar atramentu, nie powodując powiększenia uszkodzenia. Następnie należy użyć Sztyft do usuwania plam po długopisie COLOURLOCK. Należy go mocno nacisnąć, aby filc napełnił się środkiem czyszczącym i wilgotnym filcem usunąć zabrudzenie. Nie należy trzeć mocno filcową końcówką powierzchni skóry . Środek należy nanieść, a następnie delikatnie zebrać białą szmatką. Starsze plamy usuwają się trudniej niż świeże. Jeśli po czyszczeniu widoczne są jeszcze jakieś ślady lub zostało przy okazji usunięte trochę farby ze skóry, należy użyć Farby tonującej COLOURLOCK , w celu wyrównania koloru. Po tych czynnościach należy na nowo zakonserwować skórę środkiem Leder Protector.

USUWANIE PLAM Z DŁUGOPISU NA SKÓRACH SUROWYCH LUB ANILINOWYCH

W przypadku skór surowych i anilinowych (skóry gładkie o otwartych porach, roztarta kropla wody wsiąka, powodując ciemną plamę) należy postępować tak jak opisano wyżej z użyciem taśmy z krepy. Przy tego rodzaju skórze nie stosuje się sztyftu do usuwania plam, ponieważ przebarwienia znajdują się nie na skórze, lecz wewnątrz i sztyft powodowałby dalsze plamy. Przy skórach jednokolorowych pozostałe plamy można usuwać Farbą tonującą. Do skóry surowej nie można stosować Farb Tonujących ! Jeśli ślady będą nadal widoczne, może je usunąć tylko zakład specjalistyczny. Za każdym razem skórę należy konserwować środkiem Anilin Protector . Jeśli chodzi o odzież, należy zasięgnąć porady u naszych specjalistów.

JAK USUNĄĆ PLAMY SPOWODOWANE PISAKAMI WŁÓKNISTYMI, BENZYNOWYMI :

USUWANIE PLAM Z ATRAMENTU NA SKÓRACH GŁADKICH:

W przypadku skór gładkich farbowanych powierzchniowo istnieje duża szansa usunięcia plam po atramencie środkiem czyszczącym GLD COLOURLOCK. Uwaga: Następnie na nowo należy nałożyć utrwalacz do skór Leder Versiegelung, ponieważ GLD usuwa warstwę ochronną. Pozostające czasami resztki plam można usunąć używając farb tonujących. 

USUWANIE PLAM Z ATRAMENTU NA SKÓRACH ANILINOWYCH LUB SUROWYCH

Rysy lub plamy atramentowe nie pozostają na powierzchni skóry, lecz wnikają w jej głąb. Czyszczenie z reguły powiększa tylko plamę. W przypadku skór gładkich i anilinowych niewielkie przebarwienia można usunąć Farbami tonującymi. Większe plamy można usunąć tylko w zakładach specjalistycznych Lederzentrum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład działania naszego środka:

usuwanie plam po długopisie wywabianie plamy na skórze

 

 

Bezpłatne doradztwo:

Jeśli macie Państwo problem ze skórą, potrzebujecie się poradzić przed zakupem, służymy pomocą.

tel + 48 75 610 62 22

 

Zaufali nam

volkswagen
comodo
kler
solar
vero apartamenti

Kontakt

Lederzentrum
Mroczkowice 53
59-630 Mirsk

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Używając naszej strony zgadasz się na przechowywanie ciasteczek na swoim urządzeniu.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem