Leder Versiegelung, czy Leder Protector?

Kiedy stosować Leder Versiegelung, a kiedy Leder Protector? To pytanie często nam zadajecie. Odpowiedź w najnowszym videoproadniku.Leder Versiegelung i Leder Protector to środki pielęgnujące do skóry gładkiej, która jest najczęściej stosowanym rodzajem skóry do produkcji mebli skórzanych i tapicerki samochodowej.

Więc, jeśli obydwa preparaty konserwują i pielęgnują powierzchnie skórzane, kiedy należy je stosować?

Pierwszym i najważniejszym kryterium jest wiek skóry. I tutaj jeśli mamy do czynienia z nową tapicerką (do 3 lat od zakupu) należy stosować tylko Leder Versiegelung. Preparat zawiera polimery, które chronią farbę przed ścieraniem i powłokę przed pęknięciami.

Jeśli skóra jest starsza niż 3 lata polecamy dodatkowo stosować Leder Protector, który zawiera filtry UV i przeciwutleniacze, które zmniejszają negatywny wpływ promieni słonecznych oraz utrzymują skórę elastyczną.

Ważna zasada: jeśli chcemy zastosować Leder Protector to najpierw należy powierzchnię skóry wyczyścić skórę środkiem Soft Clean, następnie użyć Leder Protector i po 24 godzinach należy nałożyć środek konserwujący Leder Versiegelung.

Dodaj komentarz