Kierownica z Mercedesa CLS

Z wizyta w naszym serwisie pojawiła się skórzana kierownica Mercedes-Benz CLS z 2005 roku. Tak, jak całe wnętrze tego modelu, tak kierownice cechuje wyjątkowa elegancja.

Naszym zadaniem było przywrócenie blasku i zbliżenie do oryginalnego wyglądu skórzanej kierownicy. Posiadając odpowiednie doświadczenie przystąpiliśmy do pracy.

Kierownica posiadała bardzo rozległe uszkodzenia na skórzanych elementach. Pot i tłuszcze spowodowały duże zmiany w kolorze (z jasnego beżu do prawie czarnego koloru) oraz licu skóry (liczne spękania, nierówna powierzchnia itp.).

Efekt końcowy przerósł nawet nasze oczekiwania. Po dokładnym odtłuszczeniu benzyną do skóry, zeszlifowaniu padem szlifującym powierzchni i ponownym nałożeniu farby w oryginalnym kolorze kierownica wygląda prawie, jak nowa.

Dodatkowo została zabezpieczona lakierami wykończeniowymi, które zabezpieczą nowo nałożoną farbę przed ścieraniem się.

Aby efekt końcowy utrzymał się, jak najdłużej należy regularnie, co 3 miesiące czyścic i konserwować kierownicę, tak samo, jak pozostałe miejsca tapicerki zestawem ze środkiem czysczącym SOFT CLEAN:

https://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej-p-14.html

Dokładne efektu można zobaczyć w poniższej galerii:

Jak samodzielnie odnowić kierownicę skórzaną?

Dla zainteresowanych poniżej film instruktażowy, w którym krok po kroku pokazujemy, jak odnowić stan kierownic.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. dzień dobry,

    jaki jest koszt renowacji takiej czteroramiennej kierownicy? Posiadam bardzo podobną kierownicę u siebie w aucie.

    1. Dzień Dobry Maćku,

      bardzo prosimy o przesłanie zdjęć w celu dokładnej oceny uszkodzeń na adres info@lederzentrum.pl . Dopiero wtedy będziemy mogli przedstawić ofertę naprawy kierownicy.

Dodaj komentarz