LIP - Przegląd produktów

Produkty LIP Antifriction Coatings to wysoka jakość oraz wydajność. Zmniejszają tarcie oraz skrzypienie materiałów.

Preparaty po wyschnięciu tworzą mikro cienką warstwę substancji czynnej na powierzchni materiału – niektóre powłoki po wyschnięciu stają się praktycznie niewidoczne np. na winylu lub skórze.

Powłoki przeciw skrzypieniu LIP mają trzy podstawowe właściwości:

  • Doskonałe właściwości adhezyjne
  • Doskonałe właściwości spójności
  • Niski współczynnik tarcia
ac 612/21

AC 612/21

AC 612/21 to środek na bazie wody i niskiej lepkości dyspersji.

Po zaaplikowaniu i wyschnięciu produkt pod wpływem powietrza utwardza się (sieciuje) do postaci prawie niewidocznej, nie migruje, jest wodoodporny, silnie przylega do podłoża.

Popularny, uniwersalny produkt.

Dostępny również z komponentem UV.

AC 612/21 jest idealny do stosowania na widocznych, elastycznych powierzchniach, takich jak skóra, ekoskóra, winyl i miękkie tworzywa sztuczne.

Klasycznym zastosowaniem jest skórzana tapicerka w miejscach styku z twardym plastikiem.

Cienka warstwa AC 612/12 nałożona gąbką lub szmatką jest prawie niewidoczna na winylu i nawet ciemnej skórze.

AC 612/21 jest równie skuteczny do niwelowania efektu skrzypienia na konsolach powlekanych tworzywem sztucznym.

Przed użyciem wstrząsnąć i wymieszać. Nakładać rozpylając, pędzlem lub wałkiem cienką warstwę. Powłoka powinna wyschnąć w ciągu 5-20 minut.

Jeśli zostanie zaaplikowana zbyt gruba warstwa, należy nadmiar zebrać suchą ściereczką. Suszenie można przyśpieszyć przez zastosowanie łagodnych lamp grzewczych lub suszarek powietrza.

Użytkownik powinien eksperymentować z rożnymi powłokami przeciw skórzypieniu LIP oraz z grubościami warstw. Wymagana warstwa powinna mieć tylko 5-10 mikrometrów. Po 48 godzinach, jeśli to możliwe wykonać test końcowy.

Uwaga: Produkt na bazie wody, więc należy unikać stosowania do lakierowanych części metalowych.

PEOX-DF

PEOX-DF to lepki płyn na bazie wody i żelu.

Po aplikacji i osuszeniu powierzchni sieciuje się z powierzchnią, tworzy prawie niewidoczną warstwę, jest wodoodporny, silnie przylega do podłoża.

Popularny, uniwersalny produkt.

Dostępny również z komponentem UV.

PEOX-DF jest idealny do stosowania na widocznych, elastycznych powierzchniach, takich jak skóra, ekoskóra, winyl i miękkie tworzywa sztuczne.

Klasycznym zastosowaniem jest skórzana tapicerka w miejscach styku z twardym plastikiem.

PEOX-DF sprawdza się znakomicie (jako suchy smar), gdy stosuje się w miejscach styku plastików niepolarnych, takich jak polietylen (PE) oraz polipropylen (PP).

Konsystencja żelu jest przydatna w przypadkach, gdy nasmarowane części muszą być zamontowana przed zakończeniem czasu suszenia.

PEOX-DF nakładać pędzlem, wycierając lub walcując w celu otworzenia cienkiej warstwy. Czas schnięcia 5-20 minut.

Jeśli zostanie zaaplikowana zbyt gruba warstwa, należy nadmiar zebrać suchą ściereczką. Suszenie można przyśpieszyć przez zastosowanie łagodnych lamp grzewczych lub suszarek powietrza (unikać powstawania pęcherzyków powietrza).

Użytkownik powinien eksperymentować z rożnymi powłokami przeciw skrzypieniu LIP oraz z grubościami warstw. Wymagana warstwa powinna mieć tylko 5-10 mikrometrów. Po 48 godzinach, jeśli to możliwe wykonać test końcowy.

Uwaga: Produkt na bazie wody, więc należy unikać stosowania do lakierowanych części metalowych.

AC F-27

AC F-27

AC F-27 płyn na bazie wody, o niskiej lepkości, przezroczysty, który wykorzystuje technologie polysiloxanowo-poliuretanową.

Po zaaplikowaniu i wyschnięciu produkt pod wpływem powietrza utwardza się (sieciuje) do postaci prawie niewidocznej, nie migruje, jest wodoodporny, silnie przylega do podłoża.

Popularny, uniwersalny produkt który jest tolerancyjny nawet w obróbce powierzchni silikonowych. F-27 jest wolny od N-metylopirolidonu (NMP).

Bezpieczna emisja – spełnia VW50180.

Skuteczny podczas testów na temperaturę (TEST VW w komorze kliamtycznej PV2005 na 60 cykli).

Odporność na światło – spełnia PV1303 – 5 cykli.

Dostępny również z komponentem UV.

F-27 doskonale się sprawdza się w miejscach styku powierzchni plastik – nie plastik

Klasyczne zastosowania to miękki plastik, winyl (PVC), skóra, która dociska powlekane metalowe części, ABS, ABS-PC. Nakładać na twardych powierzchniach w powyższych przykładach.

Jeśli AC F-27 po zaaplikowaniu daje zbyt błyszczące wykończenie, potrzebna jest twardsza powłoka. Należy zastosować AC 644W.

AC F-27 należy wstrząsnąć i wymieszać przed użyciem. Nakładać cienką warstwę pędzlem, natryskowo lub wcierając szmatką do otworzenia cienkiem warstwy. Czas schnięcia powłoki to 5-20 minut.

AC F-27 nakładać pędzlem, wycierając lub walcując w celu otworzenia cienkiej warstwy. Czas schnięcia 5-20 minut.

Suszenie można przyśpieszyć przez zastosowanie łagodnych lamp grzewczych lub suszarek powietrza. Uwaga: unikać powstających pęcherzyków powietrza. Maksymalną wydajność AC F-27 uzyskuje się, gdy zabezpieczone elementy pozostawi się do wyschnięcia w warunkach otoczenia. Elementów nie montować do momentu wyschnięcia powłoki. Jeśli to możliwe wykonać test końcowy po 48 godzinach.

Użytkownik powinien eksperymentować z rożnymi powłokami przeciw skrzypieniu LIP oraz z grubościami warstw – zazwyczaj wymagana grubość warstwy to 5-10 mikrometrów.

Uwaga: Produkt na bazie wody, więc należy unikać stosowania do lakierowanych części metalowych.

AC 602/2

AC 602/2

AC 602/2 wyprodukowany na bazie wody, o niskiej lepkości. Stosowany do elementów gumowych.

Po wyschnięciu AC 602/2 łączy się z powierzchnią tworząc lekko błyszczące wykończenie. Wodoodporny, elastyczny, silnie przylegający do podłoża smar.

Dostępny również z komponentem UV.

AC 602/2 został zaprojektowany do stosowania w miejscach styku uszczelek gumowych (np. mieszanki EPDM i TPE), które wywołują piski podczas deformacji i styku z powierzchniami powlekanych metali, plastików i szkła.

AC 602/2 należy wstrząsnąć i wymieszać przed użyciem. Nakładać cienką warstwę pędzlem, natryskowo lub wcierając szmatką do utworzenia cienkiem warstwy. Czas schnięcia powłoki to 5-20 minut.

Jakość produktu jest największa, jesli nałożona powłoka na cześci gumowe zostanie pozostawiona do wyschnięcia na dłużej (od 15 minut do 24 godzin) lub poprzez nakładanie na nadal gorące, dopiero co wyprodukowane części. Jeśli to możliwe, należy wykonać test końcowy po 48 godzinach.

Uwaga: Produkt na bazie wody, więc należy unikać stosowania do lakierowanych części metalowych.

Nie stosować do powlekania twardych, nieporowatych powierzchni.

AC 644 W

AC 644-W

AC 644-W to szybkoschnący produkt na bazie wody.

Po wyschnięciu utwardza się (sieciuje) tworząc twardą, wodootporną powłokę o niskim stopniu połysku.

Dostępny również z komponentem UV w czarnej wersji.

AC 644-W to twarda powłoka do zastosowania w miejscach wysokiego ciśnienia podczas pracy elementów takich, jak: uchwyty na kubki, które muszą się płynnie przesuwać, mechanizmy siedzeń, pokrywy skrzyń ładunkowych lub inne mechanizmy. AC 644-W powinien być stosowany w przypadkach, gdy AC-27 zawodzi z powodu zbyt wysokiego ciśnienia.

Przed użyciem wstrząsnąć i wymieszać. Nakładać cienką warstwę ściereczką, natryskowo lub walcując. Czas schnięcia 5-10 minut.

Czas schnięcia można przyśpieszyć używając łagodnych lamp grzewczych lub stosując suszarkę powietrza (uważać na powstawanie pęcherzyków).

Części na które została nałożona powłoka nie montować, aż do wyschnięcia. Jeśli to możliwe – wykonać test końcowy po 48 godzinach.

Użytkownik powinien eksperymentować z rożnymi powłokami przeciw skrzypieniu LIP oraz z grubościami warstw. Wymagana warstwa powinna mieć tylko 5-10 mikrometrów. AC 644-W. W razie potrzeby może być rozcieńczony do 25% z wodą w celu uzyskania bardziej cienkiej, prawie niewidocznej powłoki.

Uwaga: Produkt na bazie wody, nie stosować do lakierowanych, metalowych powierzchni.

PEOX 612

Pasta PEOX 612 to bardziej lepka wersja PEOX DF.

Produkt na bazie wody, która przypomina smar.

Po wyschnięciu wiąże się z podłożem, (sieciuje) tworząc prawie niewidoczną warstwę, która jest odporna na wodę i silnie przylega do podłoża.

Produkt uniwersalny.

PEOX 612 może być stosowany w małych i dużych ilościach. Sprawdza się idealnie na widocznych, elastycznych powierzchniach, takich jak skóra, ekoskóra, winyl i miękkie tworzywa sztuczne.

Standardowym zastosowaniem jest skórzana tapicerka samochodowa w miejscu przylegania do twardych plastików.

PEOX najlepiej stosować, nakładając cienkie warstwy na części tworzyw sztucznych niepolarnych, takich jak polietylen (PE) i polipropylen (PP).

Konsystencja pasty jest przydatna podczas prac montażowych, w przypadkach gdy elementy muszą być zamontowane zanim czas schnięcia zostanie ukończony.

Pasta PEOX powinna być nakładana szmatką lub gąbką do cienkiej warstwy. Czas schnięcia 5-20 minut.

Nadmiar należy ścierać suchą ściereczką do uzyskania pożądanej grubości warstwy. Schnięcie można przyśpieszyć stosując łagodne lampy grzewcze lub suszarkę powietrza.

Użytkownik powinien eksperymentować z rożnymi powłokami przeciw skrzypieniu LIP oraz z grubościami warstw. Wymagana warstwa powinna mieć tylko 5-10 mikrometrów. Po 48 godzinach, jeśli to możliwe wykonać test końcowy.

Uwaga: Produkt na bazie wody, więc należy unikać stosowania do lakierowanych części metalowych.