LIP Antifriction Coatings

Wielu producentów w przemyśle samochodowym i ich dostawcy korzystają już z powłok przeciw skrzypieniu Antifriction Coatings LIP. Istnieją różne powierzchnie, które mogą być „leczone” za pomocą produktów LIP. Prędkość, widoczność i cena oraz inne czynniki są bardzo istotne przy rozważaniu, który produkt jest odpowiedni.

Istnieje wiele rodzajów materiałów i preparatów LIP. Poniżej wymienione zostały bardziej znane obszary zastosowań powłok tocznych i poślizgowych Antifriction Coatings.

Skórzana tapicerka samochodowa Premium

Najbardziej typowe zastosowanie. Styczność materiałów

  • skóra do skóry
  • skóra do winylu
  • skóra do tworzywa sztucznego

AC 612/21 przeciwdziała generowaniu hałasu w obszarach kontaktowych
skóra do skóry, takich jak górne i boczne części foteli.

Zazwyczaj AC 612/21 aplikuje się poprzez gąbkę i szmatkę. Jeśli zastosuje się bardzo cienką warstwę, powłoka będzie bardzo skuteczna oraz praktycznie niewidoczna na winylu i skórze.

niwelowanie hałasu pastą PEOX
PEOX 612 na fotelach samochodowych

Miękkie i twarde tworzywa sztuczne

ABS, ABS-PC, PP, TPO to bliźniacze materiały. W ostatnim czasie TPO bardzo często zostaje używane do produkcji desek rozdzielczych. Oszczędności wynikające z zastosowania TPO czynią go atrakcyjnym materiałem dla producentów, ale miejsca styczności tych elementów z twardszymi tworzywami sztucznymi generują hałas.

ABS do ABS jest bardzo częstym źródłem hałasu w postaci plastikowych trzasków. Bardzo często źródłem takich dźwięków występuje podczas jazdy pojazdem po nierównej nawierzchni.

PEOX na tworzywach sztucznych
kubek na kawę jest częstym źródłem hałasu
plastikowe elementy w boczkach drzwi

Metal i guma

Metalowe elementy wykańczające są często w wyposażeniu pojazdów w wersjach premium. Części metalowe mogą być bardzo problematyczne w przypadku montażu na powierzchniach twardych tworzyw sztucznych, takich jak ABS.

Piski powstają w miejscach, gdzie gumowe uszczelki i materiały EPDM ocierają się o szkło. Typowo objawia się to skrzypieniem w momencie opuszczania szyb.

Inne znane nam miejsca wyposażenia wnętrz samochodowych, gdzie pojawiają się problemy związane z hałasem:

  • Deski rozdzielcze
  • Tapicerka skórzana i winyl
  • Klamki drzwi
  • Osłony bagażników
  • Uszczelki gumowe
  • Panele wyposażenia pojazdów

Chesz dowiedzieć się więcej o produktach LIP Antifriction Coatings ? Masz szczególny problem ? Skontaktuj się z nami.

Karty charakterystyk dla linii produktów LIP są dostępne na życzenie.