Farbowanie skórzanej tapicerki samochodowej

farbowanie skórzanej tapicerki samochodowej
Farbowanie skórzanej tapicerki samochodowej
4.4 (87.76%) 49 głos(ów)

Farbowanie, renowacja i naprawa skórzanej tapicerki samochodowej nie jest trudna przy użyciu środków Lederzentrum. Problem wycierania się farby w szczególności dotyczy wejścia od strony kierowcy. Oryginalna farba ulega mocnemu wycieraniu, a z czasem odpada. Można ten problem jednak rozwiązać.

FARBOWANIE TAPICERKI

Do farbowania tapicerki polecamy Państwu zakup podstawowego zestawu tonującego w skład którego wchodzi:

W przypadku widocznych zabrudzeń należy wyczyścić skórę środkiem czyszczącym Soft Clean. Jeśli zabrudzenia znajdują się głównie w licu, należy użyć Szczoteczki do czyszczenia skóry COLOURLOCK.

RENOWACJA TAPICERKI

Miejsca przeznaczone do renowacji lub farbowania należy dodatkowo odtłuścić benzyną COLOURLOCK w celu lepszej przyczepności środków renowacyjnych. Środek czyszczący skórę Soft Clean usuwa dobrze brud, ale nie usuwa wcześniej naniesionych olei, wosków i silikonów, zawartych w wielu środkach konserwujących. Substancje te powodują gorszą przyczepność i gorsze działanie Farb Tonujących, lub Płynnej Skóry.

Szorstkie miejsca powstałe w wyniku wytarcia należy przed naprawą, lub barwieniem wygładzić przy pomocy Padu Szlifującego. Należy robić to bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić przy tym powierzchni skóry i nici, którymi zszyta jest skóra na siedzeniu. Jeśli zachodzi potrzeba usunięcia, starej farby, która nie trzyma się dobrze powierzchni zalecamy użycie rozpuszczalnika GLD. Po naniesieniu wzrusza on stare wykończenie farby i poprawia przyczepność środków naprawczych.

Miejsca, na których doszło do starcia farby i suchych pęknięć, farbę oryginalną odświeża się Farbami Tonującymi. W miejscach największych różnic kolorystycznych należy kilkakrotnie nakładać barwnik w międzyczasie podsuszając powierzchnię suszarką. Ponieważ barwnik w związku z zawartym w nim środkiem wiążącym wykazuje lekkie działanie wypełniające, uszkodzenia wierzchniej warstwy znikną prawie zupełnie.

Przed dalszym intensywnym użytkowaniem należy zastosować jeszcze środek Leder Versiegelung – utrwalacz do skór w obrębie drzwi i siedzisk. Dzięki temu zmniejszy się ścieranie (boki włazów siedzeń sportowych i wysokie boczki siedzeń).

Farbę według wzoru klienta dobieramy pod indywidualne zamówienia. Jest to zawsze najpewniejszy sposób dobrania farby. Należy wyciąć kawałek skóry pod siedzeniem lub za okładziną. Powierzchnia wielkości paznokcia kciuka jest wystarczająca. Można też wysłać zagłówek, osłonę przeciwsłoneczną, okładzinę lub pokrywę. Będą oczywiście zwrócone.

Jak wykonać renowacje skórzanej tapicerki samochodowej

Farby tonujące oferujemy w 46 standardowych kolorach. Jeśli poszukiwana farba nie znajduje się na karcie kolorów, potrzebny jest wzór lub nazwa farby producenta. Zdjęcia karty kolorów przedstawione w internecie nie oddają wiernie kolorów farb. Kartę na życzenie prześlemy Państwu drogą listowną. Można też zapytać w salonie samochodowym o nazwę farby na podstawie numeru nadwozia. Jeśli kolor ten znajduje się w naszej bazie, możemy go dobrać na takiej podstawie.

Większe zadrapania, suche pęknięcia i niewielkie rysy można naprawić stosując Płynną Skórę lub Farbę neutralną. Należy przestrzegać wskazówek podanych w osobnym tekście.

Farby Tonujące po nałożeniu należy zabezpieczyć środkiem Leder Versiegelung, który zabezpiecza i konserwuje skórę.

Aby lepiej zachować efekt renowacji, należy podczas dalszej eksploatacji właściwie pielęgnować skórę. W tym celu zalecamy stosować zestaw do pielęgnacji skórzanej tapicerki samochodowej.

Dzięki działaniu filtrów UV chroni się wierzchnią warstwę starych i wartościowych skór przed płowieniem. Poza tym skórze nadaje się gładkość i miękkość. Poprzez regularną pielęgnację podwyższa się wyraźnie żywotność skóry.

Ważne: Regularna oszczędna pielęgnacja jest dla skóry lepsza niż rzadka i nadmierna! Fotel kierowcy należy konserwować co 3 miesiące, resztę części skórzanych co 6 do 12 miesięcy.

Kabriolety należy konserwować środkiem Elephant Lederfett. Środek ten ma silnie działanie impregnujące, zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi i zapobiega tworzeniu się pleśni.

Skóra dzięki naszym produktom nie stanie się nowa, ale wszystkie miejsca, rzucające się w oczy z powodu zniszczenia, staną się niewidoczne lub prawie niewidoczne. Skóra będzie wyglądała jak bardzo dobrze utrzymana stara skóra. Jeśli wynik ten wyda się Państwu niezadowalający, mogą nam Państwo zlecić profesjonalną renowację.

tapicerka w oldtimerze

zalecane gruntowne czyszczenie środkiem Soft Clean

brud w tytłoczeniu

przy usuwaniu takich zabrudzeń przydaje się szczoteczka COLOURLOCK

czyszczenie skóry

zabrudzenia należy wyczyścić płynem Soft Clean

przygotowanie do farbowania

powierzchnię przed nakładaniem płynnej skóry i farbowaniem należy odtłuścić Benzyną COLOURLOCK

szlifowanie skóry

Powierzchnię należy wygładzić padem szlifującym

płynna skóra

Rysy i pęknięcia moga Państwo zamknąć i ustabilizować przy pomocy Płynnej skóry

farbowanie skóry

Farby tonujące odświerzą kolor. Posiadamy je w 46 podstawowych kolorach. Mieszamy też farby na podstawie wzoru

ochrona skóry

Leder Versiegelung chroni skórę przed wycieraniem

nakładanie wosku na skórę

Wosk COLOURLOCK Elephant Lederfet zapewnia ochronę przed warunkami atmoswerycznymi. Polecamy go do aut cabrio

skórzana tapicerka Jaguar

Efekt końcowy renowacji

Udostępnij tą poradę/wpis

Komentarze (34)

 • Maniek Reply

  Dzień Dobry, czy mając rozdarcie na boczku od wsiadania jest możliwe naprawa płynną skórą ? Posiadam passata z 2008 roku i powoli pojawiają się coraz większe pęknięcia, a w newralgicznym miejscu skóra już przetarła się na wylot. Czy możliwa jest trwała reperacja ?

  29 czerwca 2016 at 09:26
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   wszystko zależy od tego, jak duże jest to uszkodzenie. Sugerowałbym wysłać do nas zdjęcie, a nasi doradcy zasugerują najlepsze rozwiązanie.
   Jeśli uszkodzenie nie jest „duże”, to nie powinno być większego problemu. Płynna skóra to elastyczna szpachla, jednak jest to miejsce, gdzie skóra pod ciężarem ciała ciągle pracuje. Tym samym płynna skóra będzie się wyginać, naprężać i im więcej jej zużyjemy tym większe ryzyko, że się w końcu podda i pęknie.

   30 czerwca 2016 at 08:45
 • skibicki Reply

  Witam czy jest mozliwosc dobrania koloru skory z danych ktore sa na etykecie w Vw Passat B6 i czy wysylacie Panstwo przesylkie zagranice.Pozdrawiam

  26 lipca 2016 at 23:59
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   jesteśmy w stanie dobrać kolor farby po tym, jak zostanie on rozkodowany z nr VIN.

   Wysyłamy oczywiście przesyłki za granice. W celu dokładnych ustaleń zapraszam do kontaktu z obsługą sklepu: sklep@lederzentrum.pl

   27 lipca 2016 at 08:50
 • Kamil Reply

  Witam po jakim czasie od naniesienia farby należy zaaplikować środek zabezpieczający Leder Versiegelung?

  8 listopada 2016 at 10:58
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,
   zasadą jaką trzeba się kierować to powierzchnia skóry po nałożeniu farby musi być sucha, aby użyć środka Leder Versiegelung. Nie jest to konieczne, ale warto po 12 godzinach nanieść drugą warstwę tego środka.

   8 listopada 2016 at 11:28
 • Paweł Reply

  Witam mam pytanie jak dobrać kolor farby tonującej? I czy takie mocniejsze uszkodzenia zniweluje? Gdzie mogę wysłać zdjęcie do Was? Pozdrawiam

  29 listopada 2016 at 11:10
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   kolor farby można dosłać na podstawie elementu tapicerki, który należy wysłać na nasz adres lub dobierając kolor na podstawie rozkodowanego nr VIN (zalecamy taki sposób dla aut młodszych maksymalnie ok. 4 lat):

   https://sklep.lederzentrum.pl/skora-samochodowa.html

   Zdjęcia tapicerki w celu konsulatacji można wysłać na adres info@lederzentrum.pl

   29 listopada 2016 at 12:24
 • Pawel Reply

  Witam. Czy jest możliwość zmiany koloru tapicerki fotele podłokietnik boczki drzwi i deska rozdzielcza z niebieskiego na kolor bezowy lub jasny. Auto to mercedes s350 w221..

  27 grudnia 2016 at 19:36
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   Panie Pawle nie zalecamy diametralnych zmiany koloru skóry na inny. I zabieg taki mógłby wykonać tylko zakład profesjonalny, który takowe usługi wykonuje. Jeśli byłby Pan zainteresowany naszą ofertę to potrzebowalibyśmy próbki materiałów, które mają zostać zafarbowane i próbkę koloru na jaki mają zostać zafarbowane elementy, aby wykonać odpowiednie testy. Jeśli wypadłby pomyślnie wtedy moglibyśmy podjąć się farbowania całej tapicerki.

   28 grudnia 2016 at 08:40
 • Tomek Reply

  Witam, chciałbym dowiedzieć się, czy nanosząc farbę tonującą (brązowy kolor) można ją w razie czego usunąć z koloru czarnego – mam fotele 2 kolorowe i mimo zabezpieczenia/odcięcia kolorów na siedzisku obawiam się, że coś może się uciapać. Ile warstw tonujących najlepiej nałożyć? myślałem o 2 + zabezpieczenie

  1 marca 2017 at 18:53
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   proszę dokładnie zabezpieczyć fotele taśmą malarską i szarym papierem. Ewentualnie, jak coś się pobrudzi to przetrzeć benzyną do skóry i zakonserwować, ale oczywiście starać się tego nie robić 🙂

   2 marca 2017 at 10:07
 • Marcin Reply

  Witam,

  posiadam audi a8 i chciałbym odnowić w nim siedzenia. Ile farby potrzebowałby na pomalowanie przednich siedzeń i tylnej kanapy? Jakiej firmy farby najlepiej zamówić?

  11 kwietnia 2017 at 08:53
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   aby zafarbować przednie fotele i tylną kanapę najlepiej zaopatrzyć się w dwie butelki farby tonującej do skóry. Farbę nakłada się gąbką lub pistoletem lakierniczym. Jeśli autko jest starsze niż 4-5 lat zalecamy dobieranie koloru do zagłówka lub innego elementu tapicerki, który odeślemy razem z zamówieniem. Poniżej link do podstawowego zestawu do renowacji:

   https://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-tonujacy-do-skory-audi.html

   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Postaramy się pomóc.

   11 kwietnia 2017 at 09:27
 • bmww Reply

  Witam jaki był by koszt całego zestawu żeby odnowić cały komplet foteli w bmw

  29 kwietnia 2017 at 08:18
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   przeważnie koszt kompletnego zestawu do renowacji oscyluje w kwocie ok. 300 zł. Zachęcam do wysłania zdjęć foteli na adres info@lederzentrum.pl. Doradzimy, jakiś środków należy użyć, aby renowacja była trwała i fotele wizualnie prezentowały się bardzo blisko oryginału 🙂

   4 maja 2017 at 08:19
 • Mariusz Reply

  Witam,
  W VW Touareg poschodził mi lakier na tunelu środkowym. Kolor jasna skóra, ten tunel chyba plastikowy i wygląda jakby lakier jakiś zabezpieczający się połuszczył, bo pod spodem zostaje zarówno struktura (skóry) jak i kolor – ale znacznie jaśniejszy niż oryginał.
  Czy jest jakiś sposób na renowację tego?

  30 kwietnia 2017 at 17:49
  • Krzysztof Reply

   Mariuszu, proszę wyślij zdjęcia tunelu na info@lederzentrum.pl. Możliwe, że doradzimy wysłanie tunelu do nas, co wiązałoby się z mniejszymi kosztami, niż w przypadku renowacji tego elementu we własnym zakresie.

   4 maja 2017 at 08:34
 • Dawid Reply

  Witam.
  Potrzebuję zmienić kolor pewnego niedużego elementu. Doposażam auto i nie udało mi się dokupić tej części w odpowiednim kolorze. Podejrzewam że nie jest to prawdziwa skóra tylko jakiś skaj ale chciałbym to zrobić dobrze, żeby było na lata. Potrzebuję zmienić kolor z ciemnego na taki brązowo-oliwkowy. Element ma powierzchnię jakieś 0.2m2 jak nie mniej.

  20 lipca 2017 at 22:34
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   Dawidzie, czy możesz przesłać nam zdjęcia elementu, który trzeba przefarbować i zdjęcie oryginału ?

   21 lipca 2017 at 09:50
   • Dawid Reply

    Jasne że mogę tylko w tej chwili nie wiem gdzie, mogę jakiś adres e-mailowy?
    Mają Państwo siedzibę gdzieś w okolicach Płocka?

    21 lipca 2017 at 23:55
    • Krzysztof Reply

     Zdjęcia proszę wysłać na adres info@lederzentrum.pl

     Główna siedziba znajduje się w Mroczkowicach koło Jeleniej Góry, tam znajduje się główny magazyn i realizowane są zamówienia na terenie Polski.

     22 lipca 2017 at 08:17
 • Iwona M Reply

  Moj maz przypalil papierosem siedzenie czy jest mozliwosc naprawy tym srodkiem

  27 września 2017 at 20:43
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   Pani Iwono, jak duża jest to dziurka po papierosie i w jakim dokładnie miejscu powstała? Prosiłbym przesłać zdjęć przypalonego miejsca na tapicerce na nasz adres sklep@lederzentrum.pl lub info@lederzentrum.pl
   Po obejrzeniu fotografii doradzimy optymalne rozwiązanie i potrzebne preparaty.

   28 września 2017 at 09:30
 • artek74 Reply

  Dzień dobry,
  Moje pytanie dotyczy kombinezonu motocyklowego. W jaki sposób można uzyskać ze skóry o kolorze żółtym kanarkowym kolor ciemniejszego złota z połyskiem? Skóra jest w bardzo dobrym stanie tylko wstawki żółte nie pasują do złota na motocyklu.

  22 listopada 2017 at 14:27
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,
   uzyskanie koloru złotego jest trochę bardziej skomplikowane, ale nie niemożliwe 🙂 Do lakierów wykończeniowych należy dodać specjalnye dedykowane efekty, które również są dostępne w wersji złotej.
   Niestety taka operacja jest niemożliwa do wykonania w domowych warunkach. Jeśli byłby Pan zainteresowany taką usługą prosimy o kontakt pod linkiem:
   https://lederzentrum.pl/kontakt.html

   23 listopada 2017 at 15:25
 • Ela Reply

  Witam, w swojej astre bertone Cabrio posiadam czarną skórzaną tapicerkę. Zastanawiam się nad zmianą koloru na czerwony całego wnętrza. Wiadomo jak to Cabrio, latem jest narażone na dużą ilość słońca. Nie wiem czy lepiej jest zafarbować to wnętrz które posiadam, jest w dość dobrym stanie, czy wymienić na inne, fabryczne? Co Państwo polecają? I jaki jest koszt zafarbowania całego wnętrza, preparaty itp? Pozdrawiam

  17 marca 2018 at 15:36
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   Elu nie zalecamy przefarbowania tapicerki na diametralnie inny kolor. Fabryczna skóra jest farbowana „na wskroś”, więc farba przenika również do wnętrza materiału. Dlatego nie da się w 100% procentach usunąć stary kolor. Drugi argument to ilość nowej farby, którą należy nałożyć na skórę, aby „przykryć” stary kolor. W takim przypadku potrzebnych kilka grubych warstw farby w nowym kolorze, co zmniejsza jej przyczepność, dlatego zawsze po pewnym czasie nowa farba zaczyna rolować się i odpadać płatami.

   W Pani przypadku polecałbym odświeżenie tapicerki do oryginału i tutaj ma Pani dwie możliwości:

   Nasi konsultanci z chęcią zaproponują najlepsze rozwiązanie po przesłaniu zdjęć tapicerki. Szczegóły w zakładce kontakt -> https://lederzentrum.pl/kontakt.html

   19 marca 2018 at 08:23
 • Marta Reply

  Witam
  Chciałabym odnowić kierownicę w Nissan Qashqai jaka farba będzie do tego najlepsza?

  22 marca 2018 at 21:31
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   czy jakiś inny element we wnętrzu jest w kolorze kierownicy (np. zagłówek lub podłokietnik) ? Ważne jest to ze względu dobrania odpowiedniego koloru farby, ponieważ najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wysłanie do naszej głównej siedziby elementu w potrzebnym kolorze, do którego dobrany zostanie zgodny kolor. Ponad 90% naszych klientów wysyła do nas zagłówki, podłokietniki itd, które odsyłamy razem z zamówieniem.

   Oprócz farby potrzebne są również inne środki, które odpowiadać będą za odpowednią przyczeponość i trwałość całego zabiegu. Najczęściej w przypadku kierownic jest to środek czyszczący Soft Clean, benzyna do skóry, pad szlifujący i środek do konserwacji Leder Versiegelung.

   Nasi konsultancji chętnie pomogą dobrać odpowiednie środki. Wystarczy przesłać do nas adres info@lederzentrum.pl zdjęcia kierownicy, abyśmy mogli określić potrzebne preparaty i ich ilości.

   Na koniec jeszcze warto obejrzeć videopradnik, gdzie pokazujemy przykładową renowację na czarnej kierownicy BMW:

   23 marca 2018 at 08:25
 • Ja Reply

  Jak farbować skórę perforowaną? Jest taka sama zasada działania jak w skórze gładkiej?

  24 kwietnia 2018 at 23:37
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   farbowanie skór perforowanych odbywa się identycznie, jak w przypadku nieperforowanych. Różnica jest taka, że trzeba po farbowaniu odtworzyć dziurki na skórze. I tutaj istnieją dwie szkoły:

   • zgodnie z pierwszą odtwarzamy dziurki wykałaczką po farbowaniu skóry
   • drugą metodę mogą stosować osoby dysponujące pistoletem lakierniczym i w tym przypadku należy przed farbowaniem pozatykać dziurki wykałaczkami.
   25 kwietnia 2018 at 08:28
 • Damian Reply

  Witam mam volkswagena Eos. Jest to kabriolet z tapicerka skorzana w kolorze bezowym (tak mi sie wydaje . Co musial bym zamowic i ile zeby odswierzyc skory bo powycieral mi sie kolor na nich ,nie sa popekane i jaki to jest koszt z wysylka . Przednie fotele i tylne siedzisko

  26 września 2018 at 11:41
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry Damianie,

   zawsze najlepszą formą konsultacji jest przesłanie zdjęć tapicerki w celu doboru odpowiednich preparatów. Proszę je przesłać na adres: info@lederzentrum.pl Konsultanci pomogą dobrać produkty i ich ilości do uszkodzeń.

   Wspomina Pan, że wytarł się kolor. W takim przypadku na pewno jednym z produktów będzie farba tonującą. Aby dobrać kolor może Pan skorzystać dwóch sposobów:

   • Jeśli tapicerka nie jest starsza niż 3-4 lata to proszę rozkodować nr VIN (najlepiej w ASO) i jeśli jest dostępny w naszej ofercie wybrać z dostępnych: https://sklep.lederzentrum.pl/volkswagen.html
   • Drugą opcją jest wysłanie do nas elementu skórzanego tapicerki (np. zagłówka) lub próbki skóry wyciętej spod fotela w celu doboru koloru farby tonującej. Element odsyłamy Panu razem z zamówieniem
   27 września 2018 at 08:26

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *