Czyszczenie i pielęgnacja Alcantary

Czyszczenie i pielęgnacja Alcantary

Alcantara jest materiałem z ultramikrofazy. Alcantara jest produkowana z mikrowłókien Poliestru i Poliuretanu, 20 razy cieńszych od włosa.

W dotyku i z wyglądu Alcantara jest podobna do skóry surowej. Alcantarę należy regularnie odkurzać. Najlepiej czyścić ją wilgotną szmatką. W przypadku zabrudzeń, plam należy użyć Środka do czyszczenia Alcantary COLOURLOCK.

Środek nadaje się świetnie do Alcantary zarówno w meblach jak i w samochodach.

Świeże plamy najlepiej usuwać od razu białą, łatwo chłonną szmatką. Nie należy wcierać plam w materiał. Nie wskazane jest zbyt mocne tarcie! Może to doprowadzić do zmiany wyglądu wierzchniej warstwy. Czyszczenie należy przeprowadzać od szwu do szwu. Tłuste zabrudzenia i plamy można wyczyścić Benzyną COLOURLOCK. Najpierw jednak należy wypróbować środek w niewidocznym miejscu. Po czyszczeniu materiał należy zabezpieczyć. Stosowanie Impregnatu do tkanin Colourlock zmniejsza ryzyko zabrudzenia i powstawania plam oraz ogranicza ryzyko zfilcowania się materiału.

Do regularnego czyszczenia i konserwacji można używać dedykowanego zestawu do alcantary zawierającego środek czyszczący i impregnat do tkanin.

Alcantara jest materiałem odpornym na ścieranie natomiast trzeba bardzo uważać z gorącem.

Żar z papierosa powoduje na przykład nieodwracalne zniszczenia.

Supełki i sfilcowania mogą usunąć tylko zakłady specjalistyczne, które radzą sobie z tym problemem metodą golenia na sucho lub usuwania. Nie zawsze jest to możliwe i można takie próby podejmować, jeśli nie ma już nic do stracenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *