Usuwanie ze skóry rys po pazurach kocich

Usuwanie ze skóry rys po pazurach kocich
Usuwanie ze skóry rys po pazurach kocich
3.14 (62.86%) 14 głos(ów)

Bardzo często zwierzęta domowe, takie jak koty uszkadzają powierzchnię mebli skórzanych. Przedstawiony opis usuwania uszkodzeń dotyczy skór, o powierzchniach gładkich jednobarwnych, z matowym lub błyszczącym wykończeniem. Nie należy stosować przedstawionego sposobu przy skórach anilinowych i skórach takich jak nubuk, welur.
Można łatwo stwierdzić czy posiadacie Państwo skórę gładką, czy skórą anilinową. Będzie nam do tego potrzebne parę kropli wody. W wypadku skóry anilinowej naniesiona na powierzchnię woda wniknie w powierzchnię skóry powodując ciemniejsza plamę. Na skórach gładkich woda pozostanie na powierzchni skóry.

Jeśli Państwo nie są pewni co do posiadanego rodzaju skóry prosimy wykonać zdjęcia w dużym powiększeniu i przesłać do nas mailem.

Rysy i uszkodzenia na skórach o ciemniejszym kolorze uwidaczniają się w postaci jaśniejszych zarysowań , w wypadku skór jasnych zarysowania będą ciemniejsze. W wyniku powstania rys powierzchnia skóry w uszkodzonych miejscach traci gładkość i jest chropowata.
Powstałe różnice w kolorach można usunąć Farbami Tonującymi. Polecamy Farbę COLOURLOCK, która nie pozostawia śladów na odzieży.
Najczęściej po użyciu Farb tonujących różnice w odcieniu skóry znikają.Przed użyciem farb tonujących uszkodzone miejsca należy wyczyścić Benzyną COLOURLOCK, co spowoduje odtłuszczenie powierzchni skóry. Następnie uszkodzone miejsca trzeba przetrzeć Padem szlifującym, w celu wygładzenia powierzchni. Mocno wystające zadziory, można ostrożnie odciąć nożyczkami do paznokci.

Po wykonaniu opisanych zabiegów, można zacząć ostrożnie nakładać farbę tonującą. W miejscach gdzie różnice w zabarwieniu skóry są duże Farbę tonującą należy nakładać wielokrotnie i ostrożnie podsuszać suszarką do włosów. Farba tonująca ma lekkie właściwości wypełniające. Użycie farby powoduje zupełne zniknięcie mniejszych rys.

Przy głębokich rysach, gdzie istnieje zagrożenie rozdarcia skóry można użyć Skóry w Płynie. Taki zabieg powoduje stabilizację powierzchni, ale nie usuwa różnic w kolorach. Do usunięcia różnic potrzebna jest Farba tonująca, którą nakłada się na powierzchnię. Pojedyncze i małe uszkodzenia, można usunąć też za pomocą kleju do skór. Klejem należy posmarować wystające zadziory i delikatnie wcisnąć je z powrotem w powierzchnię skóry. Nadmiar kleju, należy usunąć.

Jeden z naszych klientów przesłał nam radę, aby do środka pielęgnującego dodać zmielonego białego pieprzu w ilościach nie odczuwalnych przez człowieka. Tak przygotowanym środkiem należy posmarować miejsca, które najczęściej uszkadza Państwa Pupil.
Sposobu tego jednak na chwilę obecną nie testowaliśmy.

rysy po kocich pazurach

Róznice w zabarwieniu skóry – do usunięcia za pomocą Farb tonujących

klej do skóry do usuwania koich pazurów

Reparacja klejem jednak rysa bedzie lekko widoczna

farby tonujące do usuwania kocich pazurów

Typowy przykad do zastosowania Farb tonujących

rysy po koich pazurach na oparciu siedzenia mebla

Do usunięcia za pomocą kleju i farb tonujących

nożyczkami obicąć wystające zadziory

Wystające zadziory można obciąc nożyczkami

zadziory na skórze

Zbyt mocne uszkodzenia element nadaje się do wymiany

kanapa skórzana

Użytkownik tej kanapy też będzie naszym klientem

rysy po kocie

Totalnie zniszczony mebel

Udostępnij tą poradę/wpis

Komentarze (2)

 • Emilia Pastusiak Reply

  Witam mam krzesła z ekoskory materiału w tym stylu nie potrafię go określić do końca. Tyły są bardzo podrapane przez kota,czy jest możliwość naprawienia tego bez konieczności wymiany obicia? Mieszkam w Niemczech i mam problem z przetransportowaniem ich do Polski niestety dlatego szukam możliwości naprawy samodzielnie. Gdyby mieli państwo taka możliwość to proszę o przesłanie produktów które powinnam zakupić aby móc coś z tym zrobić. Pozdrawiam

  7 marca 2017 at 16:54
  • Krzysztof Reply

   Dzień Dobry,

   w tym przypadku potrzebujemy zdjęcia zadrapań, aby ocenić rodzaj materiału i dobrać najlepszą metodę naprawy. Proszę o kontakt na adres info@lederzentrum.pl

   8 marca 2017 at 15:09

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *