Czyszczenie eko skór i Bycast Leather

Czyszczenie eko skór i Bycast Leather

W ciągu ostatnich lat rozpowszechnił się szybko nowy rodzaj skóry. Jest to skóra naturalna lub sztuczna, często w kolorystyce brązowej, czerwonej lub czarnej, wyróżniająca się połyskiem wierzchniej warstwy i dająca wrażenie antyku. Sprzedawana jest m.in. jako Bycast LederPU-Leder lub jako skóra Pull Up Optik lub pod nazwą Pull Up Leder. Jest to zafarbowana skóra bydlęca, dwoina. Górną warstwę stanowi z reguły w 100% poliuretan. Wierzchnia warstwa skór sztucznych i eko skór jest też w 100% z poliuretanu, więc należy stosować takie same zabiegi pielęgnujące.

Powłoka poliuretanowa powoduje konieczność zupełnie innych zabiegów pielęgnacyjnych niż skóry nie powlekane. Najważniejsza jest tu nie pielęgnacja skóry , lecz pielęgnacja powłoki z poliuretanu, ponieważ środki pielęgnacyjne nie wnikają poza górną powłokę.

Skóry te należy czyścić środkiem Soft Clean za pomocą gładkiej, zwilżonej ściereczki. Co 3 do 6 miesięcy skórę należy konserwować środkiem PU-Protector. Gładką, miękką ściereczkę lekko zwilżyć środkiem PU-Protector i zetrzeć powierzchnię skóry. W ten sposób usuwa się zabrudzenia, skóra staje się miękka, a drobne ślady użytkowania znikają. Skóra otrzymuje ponownie swój naturalny blask.

skóra Bycast
Typowa sofa Bycast z charakterystycznym połyskiem
rysy Bycast
i ślady codziennego użytkowania

Trudniejsze do usunięcia są rysy i dziury. Rysy można czasem usunąć, stosując gorące powietrze z suszarki. Skórę należy mocno rozgrzać i przy odrobinie szczęścia rysa znika zupełnie. Należy to robić jednak z zachowaniem dużej ostrożności. Z powodu zbyt mocnej temperatury można nieodwracalnie uszkodzić powłoke poliuretanową. Dlatego lepiej jest zrobić podobną rysę w niewidocznym miejscu pod kanapą i wykonać test. Rysy nie mogą być zbyt głębokie.

Skóry Bycast są nieodporne na tłuszcz. Dlatego zalecane jest stosowanie zestawu pielęgnacyjnego do skór Bycast i ekologicznych. Regularnie powinny być czyszczone i konserwowane, przede wszystkim miejsca stałego kontaktu z ciałem i włosami. Skóry już uszkodzone (matowe i klejące) można naprawiać jedynie poprzez drogą wymianę obić.

Rysy na skórze ByCast
Usuwanie rys - przed
usuwanie rys Bycast
i po

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *