Czyszczenie eko skór i Bycast Leather

W ciągu ostatnich lat rozpowszechnił się szybko nowy rodzaj skóry. Jest to skóra naturalna lub sztuczna, często w kolorystyce brązowej, czerwonej lub czarnej, wyróżniająca się połyskiem wierzchniej warstwy i dająca wrażenie antyku. Sprzedawana jest m.in. jako Bycast LederPU-Leder lub jako skóra Pull Up Optik lub pod nazwą Pull Up Leder. Jest to zafarbowana skóra bydlęca, dwoina. Górną warstwę stanowi z reguły w 100% poliuretan. Wierzchnia warstwa skór sztucznych i eko skór jest też w 100% z poliuretanu, więc należy stosować takie same zabiegi pielęgnujące.

Powłoka poliuretanowa powoduje konieczność zupełnie innych zabiegów pielęgnacyjnych niż skóry nie powlekane. Najważniejsza jest tu nie pielęgnacja skóry , lecz pielęgnacja powłoki z poliuretanu, ponieważ środki pielęgnacyjne nie wnikają poza górną powłokę.

Skóry te należy czyścić środkiem Soft Clean za pomocą gładkiej, zwilżonej ściereczki. Co 3 do 6 miesięcy skórę należy konserwować środkiem PU-Protector. Gładką, miękką ściereczkę lekko zwilżyć środkiem PU-Protector i zetrzeć powierzchnię skóry. W ten sposób usuwa się zabrudzenia, skóra staje się miękka, a drobne ślady użytkowania znikają. Skóra otrzymuje ponownie swój naturalny blask.

skóra Bycast
Typowa sofa Bycast z charakterystycznym połyskiem
rysy Bycast
i ślady codziennego użytkowania

Trudniejsze do usunięcia są rysy i dziury. Rysy można czasem usunąć, stosując gorące powietrze z suszarki. Skórę należy mocno rozgrzać i przy odrobinie szczęścia rysa znika zupełnie. Należy to robić jednak z zachowaniem dużej ostrożności. Z powodu zbyt mocnej temperatury można nieodwracalnie uszkodzić powłoke poliuretanową. Dlatego lepiej jest zrobić podobną rysę w niewidocznym miejscu pod kanapą i wykonać test. Rysy nie mogą być zbyt głębokie.

Istnieje także możliwość naprawy przy pomocy Farb Tonujących. Farba umożliwia on korekty kolorystyczne. Także tutaj osiąga się jedynie poprawę wyglądu. Farby Tonujące muszą być przygotowane pod kolor danego mebla.

Skóry Bycast są nieodporne na tłuszcz. Dlatego zalecane jest stosowanie zestawu pielęgnacyjnego do skór Bycast i ekologicznych. Regularnie powinny być czyszczone i konserwowane, przede wszystkim miejsca stałego kontaktu z ciałem i włosami. Skóry już uszkodzone (matowe i klejące) można naprawiać jedynie poprzez drogą wymianę obić.

Rysy na skórze ByCast
Usuwanie rys - przed
usuwanie rys Bycast
i po

Dodaj komentarz