Plamy na skórze

4.2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.20 (5 Votes)
Plamy na skórze - 4.2 out of 5 based on 5 votes
Niestety nie ma prostych rad, dotyczących usuwania tłustych plam na skórze. Jest bardzo wiele rodzajów skór (od surowych do gładkich), są też najróżniejsze plamy i zabrudzenia. Poniżej rady dotyczące najbardziej typowych przypadków.

Tłusty kołnierz: Skóry gładkie o otwartych porach i skóry surowe otrzymują z czasem w obrębie kołnierza i na szwach tzw. plamy tłuszczu. Poprzez stały kontakt skóry człowieka tłuszcz i pot przedostały się głęboko w odzież skórzaną. Tego typu zabrudzenia można usunąć tylko przez kompletne czyszczenie. Skóry surowe należy przed praniem w pralce namoczyć w praniu ręcznym lub w praniu z użyciem środka utrwalającego i wstępnie wyczyścić miękką szczoteczką oraz koncentratem do skóry i futra Leder&Fell Waschkonzentrat. W przypadku skór gładkich koncentrat nanieść na skórę zmiękczoną w wodzie lub w środku utrwalającym i przed praniem w pralce dokładnie wyprać.

Świeże plamy na skórach pigmentowych gładkich: Większość skór gładkich jest pokryta warstwą pigmentu. Roztarta kropla wody skrapla się i nie wsiąka. Tego typu skóry można na szczęście łatwo wyczyścić. Usunąć plamy mieszanką z 1:5-1:10 koncentratu Leder&Fell Waschkonzentrat i wody gąbką lub ściereczką. Następnie zakonserwować olejkiem impregnującym do konserwacji skóry Leder Pflege& Imprägnier Öl.

Wsiąkłe plamy na skórach gładkich i surowych: Na skórach gładkich (anilinowych) o otwartych porach i skórach surowych plamy łatwo wsiąkają. Świeże plamy tłuszczu i oleju można łatwo usunąć stosując rozpuszczalnik do tłuszczy w sprayu. Plamy pochodzenia wodnego (Cola, kawa, piwo itd.) nie dają się tak łatwo usunąć. Najczęściej plama się powiększa. W takim wypadku zaleca się zawsze kompletne pranie zgodnie z instrukcją. 
 
Brud na skórach surowych: Kurz i brud można przy odrobinie szczęścia usunąć przy pomocy szczoteczki lub gumki do nubuku.
 
Kreski z długopisu: Na skórach surowych i gładkich należy najpierw kilkakrotnie nakleić taśmę krepową i szybkich ruchem zdjąć. W ten sposób usunie się jeszcze płynny atrament, nie powodując większego uszkodzenia. Na skórach pigmentowych gładkich należy usunąć resztki plam przy pomocy firmowego korektora do usuwania farb. Na skórach surowych resztki plam powinno się usunąć ostrożnie szlifierką. Należy zawczasu zakończyć zabieg i nigdy nie oczekiwać pełnego usunięcia plamy! Ten krótki opis podaje tylko niewielką część możliwych problemów. Dla wszystkich plam i zabrudzeń obowiązuje zasada: Po zauważeniu, że skóra nie daje się wyczyścić, należy zakończyć i zapytać o radę w naszej firmie. Często szkody powstałe w wyniku niefachowych prób czyszczenia są większe niż pierwotnie!

 plamy na skórze

Bezpłatne doradztwo:

Jeśli macie Państwo problem ze skórą, potrzebujecie się poradzić przed zakupem, służymy pomocą.

tel + 48 75 610 62 22

 

Zaufali nam

volkswagen
comodo
kler
solar
vero apartamenti

Kontakt

Lederzentrum
Mroczkowice 53
59-630 Mirsk

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Używając naszej strony zgadasz się na przechowywanie ciasteczek na swoim urządzeniu.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem